Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lütfen sessizlik!

Demeçler çığrından çıktı, hakaret dolu sözler futbolseverleri tedirgin etti. Süper Kupa finali ve lig öncesi bu tansiyonu daha da yükseltmeyin

Giriş Tarihi: 24.7.2013
Liglerin başlamasına az bir zaman kala kulüp başkanları arasındaki gerilim had safhaya çıktı. Özellikle Kulüpler Birliği toplantısında Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu arasındaki vekalet diyalogu sonrası Fenerbahçe'ye yansıyan durum ile futbol topu iyice alevlendi. Bu tartışmaya ucundan Beşiktaş ve Galatasaray da girince, "Ligler başlayınca bu tansiyon tribüne nasıl yansıyacak?" sorusu gündeme geldi. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa finalinin dostça bir havada geçmesi için tansiyonun artık düşmesi gerektiği vurgulanırken, liglerin başlamasıyla yaşanacak olası tribün olayları için de emniyet şimdiden hazırlıklarına başladı. 5 kritik statta kameralı güvenlik sistemi için çalışmalar devam ediyor.

KİMSE KİMSEYİ SUÇLAMASIN
İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği'nin genel kurulunda Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Kayserispor Başkanı Recep Mamur arasında yaşanan ve karşılıklı demeçlerle tırmanan gerilim için şu açıklamayı yaptı: "Hacıosmanoğlu'nu ağabey olarak tenkit ediyorum. Bir insanın gıyabında kimseyi suçlamaması lazım. Bunlar geçici olaylar. İki başkanı da arayarak, basına bu şekilde karşılıklı beyanat vermelerinin doğru olmadığını söyledim. Bu olayı kapatıp, birlik ve beraberlik içinde kulüplerimize yardımcı olmak ilk hedefim."

BU NOKTAYA NASIL GELİNDİ?
Kulüpler Birliği toplantısı için Fenerbahçe'nin Kayserispor'a vekalet vermesi olay yarattı. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Recep Mamur kavga etti.
Recep Mamur, "Ben ve kulübüm şike ve benzeri işlere karışmadık, karışan soysuzlara destek vermedik" dedi.
Fenerbahçe Kulübü, Hacıosmanoğlu için, "Kısa süreli başkan'ın bu açıklamaları, tarafımızdan önce lafa bakılıp sonra adama bakılması suretiyle değerlendirildiği için kayda değer bulunmamış ancak ve sadece kendisi hakkında birden fazla dava açılması zorunluluğunu getirmiştir" açıklamasını yaptı.
Bu sözlere yanıt Trabzonspor Başkanı'ndan geldi: "Aldığı sahte çürük raporu sonrası, yürüyüş konusunda zaman zaman kendi aklı bile karışan bir zihniyetin, bırakın spor kulübü yönetmesini, spor alanlarının yanından bile geçmemesi gerekir."

NE DEDİLER?

Ömer Üründül: Balık baştan kokuyor!
Futbolda süratle tırmanan şiddet olayları aslında üzerinde ısrarla durmamız gereken en önemli konudur. Bilhassa 3 Temmuz süreciyle ortam daha da gerildi ve bu gerginlik iki yıldır bir türlü bitmek bilmiyor. Çok önemli bir atasözü vardır; balık baştan kokar diye... Futbolun içindeki önemli birimler üzerlerine düşen görevi yapmayarak sürekli kendi hırslarını ön plana çıkarıp bundan nemalanıyorlar. Futbolumuz için bundan daha kötü bir şey olamaz. Ben sezon öncesi herkesi, özellikle kulüp yöneticilerini sağduyuya davet ediyorum. Kin, nefret ve kavganın sporda yeri yoktur, olmamalıdır.

Metin Tekin: Üsluba dikkat, lütfen...
Gelişmeleri büyük bir kaygıyla izliyoruz, hem bir sporsever olarak hem de eski bir sporcu olarak. Ancak bu şekilde kesinlikle bir yere varılamaz. Bu tip ifadelerin maalesef acısı tribünlerden çıkıyor. Her zaman bahsettiğimiz 'Futbolda şiddeti önlemek' başlı başına kulüp başkanlarının sorumluluğundadır artık. Lütfen üsluba dikkat edelim. İnsanların, taraftarların, başkanların tabii ki tartışma, konuşma hakkı vardır ama sözlerin gideceği yere özellikle camiaları temsil edenlerin çok dikkat etmeleri lazım. Bunların hiç söylenmemesini isterdik ama artık olan oldu. Şimdi bütün bunlara bir sünger çekip ligin başlamasını istiyorum. Ve aman diyorum, lütfen üsluba dikkat edelim. Haklarınızı korumak için olur olmaz konuşmak, demeç vermek yerine hakkınızı ilgili mevkilerde arayabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lütfen sessizlik!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN