Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Durma tehlikesi

İnönü'nün yıkım çalışmalarında tarihi esere rastlanmasının ardından gözler 3. No'lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'na çevrildi

Giriş Tarihi: 25.7.2013
İnönü Stadı'nın yıkımı sırasında ortaya çıkan tanozlu yapı, iş makileri tarafından parçalanırken İstanbul Arkeoloji Müzesi, söz konusu tarihi eseri inceleyip, hazırladığı raporu 3. No'lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ve Kültür Bakanlığı Kazılar Daire Başkanlığı'na gönderdi. Her hafta çarşamba günleri bir araya gelen 3 No'lu kurul üyelerinin çalışmalarına Ramazan Bayramı sonrasına kadar ara verdiği öğrenilirken Kültür Bakanlığı çağrısı ile olağanüstü toplanmasının gündeme gelebileceği belirtildi. Kurulun ilk toplantısında İnönü'nün yıkım çalışmalarını durdurma kararı vermesi ve bu görevi üstlenen inşaat şirketi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunması ihtimalinin çok güçlü olduğu ifade edildi. Suç duyurusu yapılması durumunda ise inşaat çalışmalarını sürdüren şirket yöneticileri hakkında 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nun 63. Maddesi'ne muhalefetten soruşturma açılabilecek.

TARİHİ ANLAŞMA
Fikret Orman, gazetelerin ekonomi müdürlerine verdiği iftarda Beşiktaş'ın yeni stadı nın isminin 'Vodafone Arena' olacağını duyurdu. Orman, gelecek hafta Vodafone ile spor tarihinin en büyük anlaşmasını yapacaklarını müjdeledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durma tehlikesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN