Türkiye'nin en iyi haber sitesi

45 milyon taraftar ceza almasın

Başbakan Erdoğan, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Avrupa'dan men cezalarını ve sonrasında CAS'ın verdiği yürütmeyi durdurma kararını değerlendirdi

Giriş Tarihi: 27.7.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan bir gazetecinin, "UEFA F.Bahçe ve Beşiktaş için Avrupa'dan men cezası verdi sonrasında CAS yürütmeyi durdurdu değerlendirmeniz nedir?" sorusuna "Onu bana sormayacaksınız onu CAS'a sorarsanız daha iyi olur" yanıtını verdi.

F.BAHÇE'YE MUHABBETİM AYRI
Gazetecinin "F.Bahçelisiniz ya o nedenle sordum" demesi üzerine Başbakan Erdoğan şunları söyledi: "Şu anda başbakanım. Türkiye'deki tüm kulüplere eşit mesafedeyim ama tabii ki F.Bahçe'ye çocukluğumdan beri özel bir muhabbetim var. Ama konuyla ilgili karar; ki ben UEFA'nın buradaki toplantısında yaptığım konuşmada bunu açıklamıştım.

KÜME DÜŞÜRMEK DOĞRU DEĞİL
'Tüzel kişilikleri cezalandırmak değil bireyleri eğer suçluysa cezalandırmak doğru olan'
demiştim. Bunu siyasi partiler ve dernekler için de aynı şekilde kullanıyorum. Şimde F.Bahçe camiasının 20-25 milyon taraftarı var. Beşiktaş'ın 15-20 milyon taraftarı var. Böyle bir karar alındığı zaman siz o kitlenin tamamını cezalandırmış oluyorsunuz. Ahmet, Mehmet bir yanlış yapmışsa ona cezayı verebilirsiniz ama kalkıp da bir kulübe yok küme düşürmekti yok şu kadar para cezasıydı yapılmasını ben asla tasvip etmiyorum.

UEFA YANLIŞINI DÜZELTSİN
Bu yıllardır UEFA'nın kuralları içinde var deniyor. Bu kuralları koyanlar insan. Siz de gelin bu yanlışı düzeltin. Dolayısıyla hatayı düzeltmek süretiyle de 10 yıllardır süren bu yanlış kulüplerin boynunda bir testere, bir satır gibi durmasın bunu kaldıralım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
45 milyon taraftar ceza almasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN