Ya Cardozo ya Emenike

Giriş Tarihi: 28.7.2013

Gelecek hafta ya Cardozo'ya ya da Emenike'ye imza attıracağız. Başkan Aziz Yıldırım, görev süresi sonuna kadar burada olacak. Bu kadar olay tesadüf değil, gizli bir el var ama kim bilmiyoruz

Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu'nun Temmuz Ayı Olağan Toplantısı dün yapıldı. Beklentiler, Başkan Aziz Yıldırım'ın kürsüye çıkarak hem transfer ile ilgili müjde vermesi hem de seçim tarihi ile ilgili bilgi vermesinden yönündeydi ancak beklenen olmadı. Başkan Yıldırım, yönetim kurulu masasından konuşmaları dinlemeyi tercih etti, yerine genel sekreter Talat Yılmaz kürsüye çıkarak merak edilenlere açıklık getirdi:

'Ne idüğü belirsiz kulüp liderlerinin lafıyla...'
"Cardozo ve Emenike ile pazarlık halindeyiz. Önümüzdeki hafta birisiyle anlaşacağız. Bonservis bedelinin yarısını yöneticilerimiz, diğer yarısını ise dört arkadaşımız karşılayacak. (Ali Koç, Nihat Özdemir, Vefa Küçük ve Ferit Şahenk'i kastediyor)

Başkanı genel kurul gönderir
"Kulübe tuzak kuranlarla işbirliği yapanlar cezalandırılır. Bu kürsüden konuştuğu için kimse ihraç edilemez. Kulübe tuzak kuranlarla işbirliği yapanlar kulübün tüzüğü gereği cezalandırılır. Başkanımız genel kurul üyeleri seçtiği müddetçe kulübün başında olacaktır. Gazete başlıklarıyla ne idüğü belirsiz kulüp liderlerinin lafıyla kulüp başkanımız gitmez. Başkan giderse bu genel kurul tarafından gider. Ama biz sonuna kadar arkasındayız."

'Başımızı kesmek için uğraşıyorlar ama'
"Mehmet Akif Ersoy 'Yumuşak başlı isem sanmayın uysal koyunum. Kesmeye gelir fakat çekmeye gelmez boynum' diyor. Başımızı almaya çalışıyorlar. Başımızın çekmeye gelmediğini göstermeliyiz. Her şeyle mücadele ederken, bazı haddini aşan insanların Fenerbahçe'ye yaptıklarını hepiniz görüyorsunuz. Bu kadar olayı bir araya getiren gizli bir el var, ama kim olduğunu bilmiyoruz."

Çirkinlikleri temizleyelim
"Futbol Federasyonu UEFA'ya polis fezlekesini tercüme ettirerek göndermiş. Fezleke gitmez. Fezlekeye bakacak olursanız, Türkiye'de suçsuz insan kalmaz. 107 yıllık kulübü linç etmeye çalışanlar var. Birileri Fenerbahçe'yi başkan ve yöneticileri üzerinden yok etmek için mücadele veriyor. Bu bir kara lekedir. Futbol dünyasında bir temizlik yeni bir başlangıç yapmak istiyorsak o zaman dönelim 1980'lerden 1985'lerden süreci başlatalım. Futbolun içindeki çirkinlikleri temizleyelim. Kimin temiz, kimin kirli olduğu ortaya çıksın."

'Üçay sonra her şey belli olur'
Aziz Yıldırım'ın, bir üyenin "Taraftarlar sürekli yolumu keserek Yargıtay sürecini soruyor" sözlerine, "Üç ay sonra her şey belli olur" karşılığını vermesi dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ya Cardozo ya Emenike
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN