"'nun ahlakı bozuk"

Giriş Tarihi: 31.7.2013 17:05 Güncelleme Tarihi: 31.7.2013 17:06

Kulübü Genel Menajeri 'dan, takımdan ayrılmak isteyen 'ya sert sözler...

Kulübü Genel Menajeri , Brezilyalı futbolcu 'nun takımdan ayrılmak istediğini açıklamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hurma, bu tür tavır ve davranış sergileyen futbolcuların aynı tavrı oynayamadıkları zaman da göstermesi gerektiğinin altını çizerek, "Deseler ki hiç oynayamadık aldığımız para haram. Ama maalesef bunları görmemiz mümkün olmuyor. Bobo'nun açıklamalarını üzülerek duydum" dedi.

Kayserispor Kulübü'nün Bobo'yu transfer ettiği dönemlerde çok büyük risk aldığını belirten Hurma, "O gün Bobo'nun çocukları da vardı. Biz kimseyi Kayseri'de yabancıların çocukları eğitim alıyor diye kandırmadık. Çok açık söylüyorum. Teklif gelmeseydi Bobo'nun ve ailesinin böyle bir rahatsızlığı yoktu. Son 3 ayımı zehir etti. Kamp başladığından bu tarafa takım arkadaşlarına ve hocaya kampı zehir etti. Kendisine bütün iyi niyetimizle bir yaklaşım gösterdik" diye konuştu.

Bobo'nun Kayserispor'dan kazandığı ücretin 1 milyon 200 bin Avro net ve 600 bin avro da imza parası olduğunu açıklayan Hurma, "3 yıllık kontratımız var. Bu para Anadolu'da bir takımın verebileceği para değil. Buna rağmen kendisine oyuncu satmak istemediğimizi, arzu ederse 2 yıl kalan kontratını 4 yıla çıkartıp ücretini de 1 milyon 500 bin Avroya çıkarmayı teklif ettik. Ama maalesef kendisi bizden inanılmaz şekilde bir Anadolu takımının ödeyemeyeceği parayı talep etti. Herkes kontratına attığı imzanın arkasında durmayı bilecek. Biz imzamızın arkasındayız. Ailevi sorunlarını ve okul sorunlarını da kontrata imza atmadan önce düşünecekti" dedi.

Oyuncunun kafasında olayı bitirip bitirmediğine yönelik bir soruya ise Hurma, "Beni en çok üzen konu oyuncunun takımını kafasında bitirmiş sözleridir. Bu bir tehdittir. Son hazırlık maçında ısınmadan 5 dakika önce ben oynamak istemiyorum demek ve benzeri davranışlarda bulunmak sporcu ahlakına uymayan ve ahlakın ne derece bozulduğunu gösteren bir durumdur. İnsanların, onurlarının yerine banka hesaplarını koymaya başladılar. Gayet tabii insanlar profesyonelce hak ettiği parayı kazanacaktır. Ama ortada bir kontrat var. Herkes için en doğru olan bir sonucun çıkmasını umut ediyorum ama beklentim o yönde değil" diye konuştu.

Bobo'ya kendisinin çok ciddi olarak emek verdiğinin altını çizen Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, "Bobo, bir yıl önce Brezilya'da bir maç oynamıştı. Bu noktaya getirmek çok kolay değildi. Geçtiğimiz sezon bu tekliflerin hiçbiri kendisine yapılmadı. Kayserispor, tıpkı diğer oyuncularına kattığı gibi ona da bir değer kattı. Bunun semeresini de taraftarıyla camiasıyla insanıyla almak isteyen bir kulüp var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bobo'nun ahlakı bozuk"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN