Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aysal iyi araştırsın

Demirören başkanlığındaki Federasyon'un Lutfi Arıboğan ve Ebru Köksal ile yollarını G.Saraylı oldukları için ayırdıklarını iddia eden Aysal'a jet yanıt geldi

Giriş Tarihi: 7.8.2013
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın dün SABAH'a verdiği özel röportajda Federasyon'a yönelik eleştirilerine, TFF jet hızıyla yanıt verdi. Federasyon'dan yapılan açıklamada, "Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, göreve geldiklerinde personel yönetim sisteminde sadece liyakatı ve iş verimliliğini esas almıştır. Sayın Ebru Köksal'ın, federasyonumuzdan ayrılış gerekçesini başka türlü izah etmeye çalışmak ve hatta kalkışmak, niyet okuyuculuğu yapmakla eşdeğerdir."

"PROF. EMRE ALKİN DE GALATASARAYLI"
TFF açıklaması şöyle devam etti: "Sayın Lutfi Arıboğan ise yönetim kurulu üyesi olduğu için bizler göreve gelmeden önce federasyonumuzdan ayrılmıştır. Kaldı ki, federasyonumuzun halihazırda Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin de değerli Galatasaray Kulübümüzün bir üyesidir. Bu nedenle sayın Aysal'a iyi niyetli tavsiyemiz; 'açıklamalarından önce gerekli araştırma ve soruşturmayı yapması' olacaktır."

TOPU BİRBİRLERİNE ATTILAR
G.Saray- F.Bahçe arasında oynanacak Süper Kupa finalinde iki kulüp başkanının protokol tribününde nerede oturacağı krize neden oldu. TFF yetkilileri, protokol tribünü organizasyonunun il müdürlüklerinde olduğunu belirtirken Kayseri İl Müdürlüğü yetkilileri "Bu TFF'nin organizasyonu bu nedenle protokol tribününde kulüp başkan ve yöneticilerinin nerede oturacağına onlar karar verir. Biz sadece lig maçlarına bakarız" dediler.

SÜREN: ÜNAL AYSAL HAKLI
Galatasaray Kulübü eski başkanı Faruk Süren, Radyospor'a yaptığı açıklamada "Ünal Aysal'ın Süper Kupa'da Aziz Yıldırım'la birlikte oturmam ifadesine katılıyorum. Galatasaray'ı yıpratmak gayretiyle başarı sağlanamaz. Fenerbahçe'nin Galatasaray'a saldırarak başarı kazanma politikası onlara hiçbir şey kazandırmaz" dedi. Süren, Ünal Aysal'ın başkanlığındaki performansı için ise "Ünal Aysal'ı benimle mukayese etmek lüzumsuz; çok iyi bir performans gösteriyor. Kendisinden önceki dönem pek sevindirici değildi; ondan sonra çok güzel şeyler yaptı. Bundan böyle de yapacak. Biz de mutlu olacağız.

CAVCAV: YAKIŞTIRAMADIM
Aziz Yıldırım'ın "Sarıkırmızılı renkleri sevmiyorum" açıklamasından sonra Ünal Aysal'ın "Yan yana oturmam" açıklamalarının yanlış olduğunu ifade eden Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav SABAH'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ben onların başkanı olarak yaptıkları açıklamaları ne Aziz beye, ne de Ünal Bey'e yakıştıramıyorum. Rekabet ile dostlukları karıştırmamak gerekir. Yanlış demeçlerle futbolumuzu geleceğini olumsuz etkiliyorlar. Doğru bulmuyorum. Yaptıkları açıklamalar seyirciyi tahrik eder ve dirde başımıza büyük olaylar meydana gelir.

ÜNAL AYSAL NE DEMİŞTİ?
* Aziz Bey ile finalde yan yana oturmak istemiyorum. Çünkü taraftarlara kötü bir örnek oluruz. Kayseri'de birbirimize yaklaşım gösteremeyeceğimiz için hoş bir görüntü olmaz. Eğer yan yana oturmak zorundaysak ben o maça gitmem.
* Aziz Bey'in 'Ben o renklerden nefret ediyorum' sözlerinden sonra bir anlaşma ve uzlaşma imkanı kalmamış gibi görünüyor. Eğer yan yana oturmak zorundaysak ben o maça gitmem. Oradaki protokolün bir düzenleme yapması lazım. Bu konuda bir ricada bulunacağım.
* Bu federasyonun kuruluş dönemini hatırlayın. Bütün kurulların tayinlerini Fenerbahçe yaptırmış. Galatasaray'dan bir tek kurul üyesi yok. Kaldı ki Sayın Demirören geldiği gün içerde çalışan profesyonelleri Galatasaraylı olduklarını öne sürerek dışarı çıkardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal iyi araştırsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN