Rapor 'Özen'li

"Önder Özen işinde çok değerli ve özenli birisi. Kendisine değer verdiğimiz için bu göreve getirildi. Ne görevine son vermemiz ne de istifası söz konusu"

Giriş Tarihi: 13.8.2013
Beşiktaş'ta gündem Önder Özen'in vereceği rapor... SABAH, Slaven Bilic'in görüşleriyle şekillenen Özen raporunun ayrıntılarını açıklamaya devam ediyor. Konunun muhataplarından ikinci başkan Ahmet Nur Çebi'ye Özen'le yaptığı toplantıyı sorduk ve samimi cevaplar aldık. İşte Çebi, işte açıklamaları... "Yeni uygulama başlatıyoruz. Özen bundan sonra 15 günde bir yönetim kurulu toplantılarına katılacak. Çalışmalarını, projelerini, takımın durumunu, sıkıntılarını ve isteklerini anlatacak. Yönetim kurulu üyeleri sorular yöneltip cevaplar alacak. Özen'in de katılacağı ilk toplantımızı yarın yapacağız."

İşinde çok değerli ve özenli birisi
"Önder Özen işinde çok değerli birisi. Kendisine değer verdiğimiz için bu göreve getirildi. Bu yüzden ne onun görevine son vermemiz ne de onun istifası söz konusu. Yetkilerinde bir sınırlama yok ki çoğaltılmaya ihtiyaç olsun. Başladığı şartlarda devam ediyor. Önder Özen'e güveniyor ve inanıyoruz. Bu konuda başkan Fikret Orman ve bizlerin desteği tam. Kendisi ile yaptığımız sohbette takımın genel durumu değerlendirdik. Kamp süreci, transferler, Bilic, kaptanlık durumu gibi konuları masaya yatırdık."

Sol bekte Melgarejo'nun şansı %50
"Bilic'le ilgili yaklaşımı, raporu çok olumlu. Ben de bu senenin en iyi transferinin Bilic olduğunu düşünüyorum. Takıma şu ana kadar 9 takviye yaptık. Sol bek transferini de yürütüyoruz. En ciddi aday yüzde 50 ile Benficalı Lorenzo Melgarejo. Kendisini kiralamak istiyoruz. Yarın ya da Perşembe bu işi bitirmek istiyoruz. Bilic'in de bu yönde bir talebi oldu. İkinci alternatifimiz ise Jose Holebas. Alexander Büttner ise üçüncü isim. Sol bek transferi gerçekleşirse aramızdan ayrılacaklar olabilir."

Kaptanlık kararı tamamen Bilic'in
"Kaptanlık konusu aslında net. Slaven Bilic sürekli forma vereceği oyuncuyu kaptan yapmak istiyor. Bu durumda Tomas Sivok veya Fernandes hocanın tercihi olacak gibi görünüyor. Bunun kararı tamamen kendisinin. Onun hakkı. Sivok ya da Fernandes'ten hangisi daha çok oynarsa o birinci kaptan olabilir. Hugo Almeida ve Manuel Fernandes meselesini ise çözmeye çalışıyoruz. Fernandes'e 3 yıllık anlaşma önerdik. Onun bu konudaki cevabını bekliyoruz."

Ronaldinho için 4. görüşme
Beşikt aş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye yılan hikayesine dönen Ronaldinho'yu da sorduk. Çebi, "Bize ilk görüşmelerimizde Ronaldinho'yu Ağustos için ve de bonservis sorununu çözmüş şekilde getireceklerini söylemişlerdi. Ancak daha sonraki görüşmelerde, 'Çözemiyoruz. Ocak ayında halledelim' dediler. Biz de Ocak'a çok var, olacaksa Ağustos'ta olsun dedik. Transferde bonservis sorununu çözmeden ikinci fasıla geçmek mantıklı değil. Kendi alacağı ücretin bir kısmını kulüpten bir kısmını sponsorlar aracılığıyla karşılayacaktık. Pazartesi günü menajeri ile İstanbul'da bir kez daha görüşeceğiz" itirafında bulundu

Bilge toprağa verildi
Beşikt aş'ın efsane kaptanlarından olan ve 89 yaşında hayata veda eden Nazmi Bilge, İstanbul'da toprağa verildi. Kulüp binası önünde Bilge için düzenlenen törene, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, Divan Başkanı Yalçın Karadeniz ve Bilge'nin yakınları katıldı. Merhumun naaşı Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rapor 'Özen'li
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN