'CAS'tıran fezleke

Giriş Tarihi: 21.8.2013

CAS, Beşiktaş'ın dün 12 saatlik savunmasında UEFA Disiplin ve Tahkim Komitesi gibi polis fezlekesini esas aldı. Bu durum siyah-beyazlı kulübü savunan hukukçuları umutsuzluğa itti

Beşiktaş'ın UEFA Disiplin Kurulu'nun şike iddialarıyla ilgili verdiği tedbir amaçlı bir yıl Avrupa kupalarından men cezasına yaptığı itiraz, CAS'ta görüşüldü. CAS'ın UEFA Disiplin ve Tahkim Komitesi gibi polisin hazırladığı fezlekeyi esas alması, siyah-beyazlı kulübün hukukçularını umutsuzluğa itti. Tanık olarak dinlenen Serdal Adalı'ya sorulan soruda "At meselesi" ve kendisinin TJK başkanlığı yapması tekrar gündeme geldi.
'PAPAĞAN GİBİYİZ'
Bir diğer tanık Tayfur Havutçu'ya ise, "Türkiye Kupası'nın kazanılması gerektiği düşüncesiyle, İBB'li ibrahim Akın ve İskender Alın'a yüksek ücretlerle transfer edilecekleri vaadinde bulundunuz mu?" sorusu yöneltildi. Adalı, duruşma sonrası yaptığı açıklamada "Tek bildikleri polisin hazırladığı fezleke. Sürekli tape denilen şeylerden oluşan fezlekenin asılsız olduğunu anltıyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi. Tayfur Havutçu ise "Papağan gibi aynı şeyleri tekrarlıyoruz. Hep aynı işlerle uğraşıyoruz" diye konuştu.

KARAR 30 AĞUSTOS'TA
CAS, dün sabah 9.00'da başlayıp akşam 21.00'de biten duruşmada önce kulübün savunmasını dinledi. Öğleden sonra tanıklar ifade verdi. Duruşma sonunda Beşiktaş yöneticisi Melih Sami Esen, "CAS, UEFA'da görmediğimiz kadar adil davrandı, adil karar vereceklerine de inanıyoruz" dedi. CAS, Beşiktaş'la ilgili kararı 30 Ağustos'ta açıklayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'CAS'tıran fezleke
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN