Duş bile yapmayın!

MHK Başkanı Zekeriya Alp'in, hakemlerden soyunma odalarında fazla oyalanmamalarını istediği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 21.8.2013
Hakemlerin soyunma odalarında gizli kamerayla izlendiği iddiası gündeme bomba gibi düşerken, daha önce Merkez Hakem Kurulu'ndan (MHK) hakemlere bu yönde bazı uyarılar geldiği ortaya çıktı. Geçen ay Sapanca'da yapılan hakem semineri sırasında Temsilciler Kurulu Başkanı Fatih Tanfer'in, MHK Başkanı Zekeriya Alp'e, "Hakemler maçtan sonra soyunma odasında fazla kalıyor. Tartışmalar yapıyorlar. Kamera ve böcek ile dinlenebilirler. Temsilci ve gözlemciler de beklemek zorunda kalıyorlar" şeklinde şikayette bulunduğu öğrenildi. Başkan Alp'in de hakemlere bu konuda talimat verildiğini belirterek, "Hakemler değerlendirmeleri soyunma odasında yapmayacak, yüksek sesle konuşmayacaklar. Gerekirse duş bile almadan odayı terk edecekler" karşılığını verdiği kaydedildiği, Tanfer'in de bunu daha sonra gözlemciler ve temsilciler seminerinde anlattığı ifade edildi.

Uyarı Sapanca'da yapıldı
19-23 Temmuz tarihleri arasında Sapanca'daki Güral Otel'de gerçekleştirilen Hakem Yaz Semineri'nde hakemlere, soyunma odalarında dinlenebilecekleri yönünde uyarı yapıldığı ve dikkatli olmalarının istendiği öne sürüldü.

TFF'den yalanlama
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Temsilciler Kurulu, federasyonun internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak, hakem odalarına gizli kamera yerleştirildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Haberlerin hayali bir kurgu içerdiği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duş bile yapmayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN