Türk sporunun en büyük anlaşması

Giriş Tarihi: 21.8.2013

Orman, Vodafone ile yaptıkları 145 milyon dolarlık anlaşmanın G.Saray'ın Türk Telekom ile olan anlaşmasından daha büyük olduğunu ileri sürdü

Beşiktaş'a önümüzdeki 15 yıllık süreçte toplam 145 miyon dolar gelir sağlayacak olan dev sponsorluk anlaşması dün siyahbeyazlılarla Vodafone arasında imzalandı. Başkan Fikret Orman, Galatasaray'ın daha kısa bir dönem için Türk Telekom'la 135 milyon dolarlık bir anlaşma yapıldığının hatırlatılması üzerine, "O anlaşmanın metinleri bizde var. Ayrıntılarını paylaşmak istemiyorum. Ama bizimki en büyük anlaşma. Bilerek bu ifadeleri kullandık" dedi. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt ise "Yeni stadın Türkiye'nin ilk akıllı stadı olmasını hedeflediklerini söyledi.

FORMADAN 29 MİLYON $
Taraflar arasındaki anlaşma 10+5 yıllık. Vodafone sözleşme tarihinden itibaren başlamak üzere Beşiktaş'a reklam hakları, stat isim hakkı sponsorluğu ve stat teknoloji altyapı yatırımı için 116 milyon dolar ödeyecek. Forma göğüs reklamı ana sponsorluğu ise Beşiktaş şu anda başka bir şirketle anlaşmalı olduğu için 2014-15 sezonundan itibaren geçerli olacak. 3+2 yıllık anlaşma karşılığı siyah-beyazlılar 29 milyon dolar kazanacak.

STAT DOĞA DOSTU VE AKILLI OLACAK!
Beşiktaş'ın yeni stadının ismi Vodafone Arena olacak. Stadın da içinde yer aldığı komplekse BJK İnönü adı verilecek. Başkan Orman'ın "Yeşil dostu" sözleriyle tanımladığı Vodafone Arena, kendi enerjisini üretebilecek. "StadiumVision" çözümü ile genişbant mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacak statın çok sayıda noktasına HD ekranlar yerleştirilecek. Ekranlardan röportajlar, pozisyon tekrarları, istatistikler, promosyonlar ve diğer maçların sonuçları yayınlanacak. Taraftarlar akıllı telefonla koblosuz internete bağlanabilecek.

EL ELE PASTA KESTİLER
Fikret Orman ve Gökhan Öğüt, imzaların atılmasının ardından stat şeklindeki pastayı kesti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk sporunun en büyük anlaşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN