Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Topuk Yaylası' benim

Düzceli işadamı Eyüp Esen, 'Topuk Yaylası' isim hakkının kendisinde olduğunu bu ismin Fenerbahçe tarafından kullanılamayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 24.8.2013
Fenerbahçe'nin Düzce'de bulunan Topuk Yaylası Tesisleri ile ilgili isim krizi çıktı. Düzceli işadamı Eyüp Esen'in Türk Patent Enstitüsü'ne 19 Ocak 2011'de başvurduğu "Topuk Yaylası" isminin marka hakkını tescil ettirdiği ve belge aldığı anlaşıldı. Durumdan aylar sonra haberdar olan Fenerbahçe Kulübü, itiraz süresinin dolmasına günler kala dilekçe verdi. Fakat dilekçe Türk Patent Enstitüsü Markalar Daire Başkanlığı'nca reddedildi. Sarı-lacivertli kulüp itirazın reddine de itiraz etti.

TOP MARKALAR DAİRE BAŞKANLIĞI'NDA
Markalar Daire Başkanlığı son itirazı karar bağlamak üzere incelemesine devam ediyor. Markalar Daire Başkanlığı Eyüp Esen'e bir yazı göndererek karşı görüşlerini içeren bilgi ve belgeleri kendilerine ulaştırmasını istedi.

İSİM HA KKINI KÖTÜ Bİ R NİYETLE ALMAD IM
Fenerbahçe'nin itiraz yazısında 'Topuk Yaylası' isminin kendileri adına bilinirlik düzeyi çok yüksek ve ayırt edici özelliği olduğu kaydedildi. Dilekçede, Eyüp Esen'in Fenerbahçe'nin pazar payını kullanarak haksız kazanç elde etmesinin ihtimal dahilinde olduğu iddia edildi. İşadamı Esen konuyla ilgili olarak, "Benim çocukluğum Topuk Yaylası'nda geçti. Düzceliyim. 2011 yılında Topuk Yaylası isminin patentini aldım. Kesinlikle kötü niyetli hareket etmedim. F.Bahçe ile görüşmedim bile" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Topuk Yaylası' benim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN