"İnönü'den su çıkması normal çünkü..."

“İnönü Stadı inşaatının altından deniz çıktı!” söylemine, Beşiktaş Asbaşkanı Deniz Atalay işte böyle yanıt verdi. "Panik oluşturacak bir şey yok. Zeminin altından su çıkması beklediğimiz bir durumdu” diye ekledi.

Giriş Tarihi: 25.8.2013 16:31
Beşiktaş ile Vodafone arasındaki sponsorluk anlaşmasının ardından stadın yıkımı hız kazandı. Siyah- Beyazlı yönetim stadı yıkarak 14- 15 ay içerisinde yeni stadı yapmayı planlarken, yeni açık tribünün tarihe karışmasının ardından kapalı tribündede yıkım çalışmaları tam gaz devam ediyor. İnönü Stadı'nda kapalı tribünün çatısı ve sahaya yakın kısmı yıkılırken kısa bir süre içerisinde tüm tribünün yıkılması bekleniyor.

SU TAHLiYE EDiLiR

Ancak İnönü Stadı'nda toprağın içine doğru yapılan kazılarda zeminin altında su tabakası bulunması şaşkınlığa neden oldu. Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz yönetici Deniz Atalay, taraftar ve camiayı rahatlatacak açıklamalarda bulundu. Atalay, "Petrol çıkacak hali yok tabii ki su çıkacak. İnşaat sırasında deniz seviyesinin altına ineceğiz. Su çıkması normal. Her inşaatın temeli sırasında bu olur.

İnşaat esnasında temel atmadan önce mutlaka su çıkar. Şu anda inşaat deniz seviyesinin altında tamamlanacak. Yapılacak işlemler deniz seviyesinin altında olacak. Bunun da önlemi var; oradaki su drene edilir, tahliye edilir. Panik oluşturacak birşey yok. Engelleyici bir durum değil" ifadelerini kullandı.

MiMARLAR BiLiYORDU

Öte yandan zeminin altından bu suyun çıkacağı mimarlar tarafından biliniyordu. Mimarlar, yıkım öncesinde "Yıkımda suyu göreceğiz, inşaatta gecikme olursa bundan dolayı olur" demişlerdi.

Bugün
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İnönü'den su çıkması normal çünkü..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN