Kayseri'den 11,4 milyon dolara ret

Giriş Tarihi: 28.8.2013 11:48

Kayserispor Yönetimi, Pablo Mouche'nin transferi için Katar'dan gelen 11,4 milyon dolarlık teklifi reddetti.

Kayserispor Yönetimi, geçtiğimiz yıl transfer ettiği Pablo Mouche'i satma konusunda hiçbir düşüncelerinin olmadığını belirterek, ''Pablo Mouche'nin bonservis bedelinin yüzde 30'una sahip olan Boca Juniors'tan geriye kalan hisseleri almaya hazırız'' dedi.

Arjantin'de yayınlanan bir gazeteye Boca Juniors tarafından yapılan açıklamada, Mouche'nin bir Katar takımına transferine Kayserispor'un izin vermemesi nedeniyle kendilerinin zarara uğratıldığının iddia edilmesi üzerine Kayserispor Yönetimi bir açıklama yaparak, Boca Juniors'a cevap verdi. Kayserispor Yönetimi, ''Geçtiğimiz yıl transfer ettiğimiz ve formamızı giymesinden gurur duyduğumuz Pablo Mouche'nin transfer iddiaları tamamen gerçek dışıdır. Boca Juniors takımında bulunan Pablo Mouche'nin yüzde 30 hissesi satılık ise, Kayserispor Kulübü bu hisseleri satın almaya hazırdır. Her nasıl Kayserispor Kulübü olarak Pablo Mouche isimli futbolcumuzdan memnun isek, aynı memnuniyet ve huzur, Mouche için de geçerlidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur'' ifadelerine yer verildi.

ARJANTİN'DE YAYINLANAN GAZETEDEKİ AÇIKLAMA
Arjantin'de yayınlanan bir gazetede, Boca Juniors'un, bonservis hakkının yüzde 30'unu elinde bulundurduğu Mouche'nin, Katar ekiplerinden El Jaish'e satılmasına izin vermeyen Kayserispor'a tepki gösterdiği ifade edilmişti. Arjantin'de yayınlanan gazete, Boca Juniors'dan Kayserispor'a transfer olan Pablo Mouche'nin geçtiğimiz günlerde Katar'ın El Jaish takımından 11 milyon 400 bin dolarlık bir teklif aldığını yazmış, Mouche'nin bonservis haklarının yüzde 30'unun Boca'nın elinde olduğunu hatırlatan gazete, Kayserispor'un bu futbolcuyu Katar'a satmak istememesi üzerine Arjantinli kulübün 3 milyon 420 bin dolarlık önemli bir gelirden olduğunu belirtmişti. Gazete, bu transferin gerçekleşmemesinin asıl nedeni olarak da Kayserispor Yönetimi'nin Mouche için El Jaish kulübünden 16 milyon dolar istemesi olarak göstermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri'den 11,4 milyon dolara ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN