Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terim'den önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 9.9.2013 18:55 Güncelleme Tarihi: 9.9.2013 19:04
A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, kritik Romanya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Fatih Terim ile birlikte basın toplantısına çıkan Burak Yılmaz "Romanya maçının ne anlama geldiğini biliyoruz. Son topa kadar mücadele edeceğiz. Fatih Terdim kazanma arzusu ve isteğini bize aşıladı. Buraya kazanmaya geldik. Kaybedecek bir şeyimiz yok" dedi.

İşte Fatih Terim'in açıklamaları:

"Sorularınızdan önce bilgilendirmem olacak. Andorra maçı sonrası sizlerin aracılığıyla pek çok kesime ricada bulunmuştum. Şu an kimileri için bir şey ifade etmese de umuda yürüdüğümüz, mucize için emek sarf ettiğimiz bir dönemde olduğumuzu söyledim. Konuşarak, dedikodu yaparak, yorum yaptığını sanarak... Anladığım kadarıyla mesaj anlaşılmadı. Olayı netleştireyim ki bu konuları kaldıralım. Birincisi bu mümkünse Türk spor kamuoyuna yönelik. Lütfen ama lütfen tahminini, rüyasını, fikrini bilgiymiş gibi sunan hatta bunun için size olmayan kanıtlar süren duyumcu, dedikoduculardan uzak durun. Haber alıyorum, öğrenmek istiyorum veya öğrenirim sanıp büyük bir yanılgı içine düşmeyin. Hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hiçbir şeyin saklanmadığı bir dünyada, bilmeniz gereken her şeyi ilk ağızdan duyuyorsunuz zaten. İkincisi medya yöneticilerine sesleniyorum. Kanallarınızda haberci kimliğine bürünmüş kişiler var. Kanalınızın itibarını zarar veren kişileri ya uzaklaştırın ya da ek iş verin. İşi gücü olmayan bazı kimseler hak etmedikleri yerleri işgal ettiklerinden, aktarmaları için bir fırsat doğmuş oluyor. Sizler de bunun bir parçası oluyorsunuz. Yıllardır birbirinizi tanıyorsunuz. Sanılmasın ki eleştiriye açık değiliz."

MUCİZE PEŞİNDEYİZ

"Mucize arayışı içindeyiz. Kaybedeceğimiz kadar kaybettik. Bu nedenle çekineceğimiz bir şey yok. Romanya çok iyi bir takım. Son zamanların en güçlü Romanya Milli Takımı ile oynayacağız. Ancak ben oyuncularıma güveniyorum. İki şeyi oyuncularımıza çok anlatıyoruz. Bir hata yapmaktan korkmamaları, iki yenilmekten korkmamaları."

ARDA İLE GÖKHAN'IN DURUMU

"Romanya'nın gruptaki hakkını veriyoruz. Takımda grip salgını var ama futbolcularım oynamayı çok istiyor, çok istekliler. Her oyuncum hazır. Her oyuncum görev bekliyor. Türk Milli takımı'nda hiçbir futbolcu görevden kaçmaz. Romanya'ya göre avantajımız şu; kaybedecek bir şeyimiz yok. Bugün son idmanda bir şey olmazsa sakatımız yok. Şikayet de etmiyorlar zaten."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terim'den önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN