Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nisan'a kadar bekleriz

Galatasaray'da Terim'in kontrat krizi büyüyor. İmparator'un açıklamaları sonrasında Başkan Ünal Aysal'ı arayan yöneticiler, "Teklifi yaptık. Nisan ayına kadar hocanın yanıtını bekleriz. İmza atmazsa, yeni teknik adam arayışına gireriz" yanıtını aldılar

Giriş Tarihi: 15.9.2013
Antalyaspor maçının ardından Fatih Terim'in yaptığı açıklamalar G.Saray yönetiminde deprem etkisi yarattı. Başkan Ünal Aysal, medyaya bir açıklama yapmaktan kaçınırken, Terim'in basın toplantısı sonrasında yönetim kurulu üyeleri ve Aysal arasında yoğun bir telefon trafiğinin yaşandığı öğrenildi. Bazı yöneticilerin Terim'in açıklamalarından rahatsızlık duyduklarını Aysal'a ilettikleri Galatasaray Başkanı'nın ise bu yöneticilere, "Sözleşme yenileme meselesini tekrar gündeme getirmeyeceğim. Terim'in kararını Nisan ayına kadar bekleriz. Sözleşmeyi imzalamazsa yeni teknik adam arayışına gireriz" dediği öğrenildi. Pazartesi günü Real Madrid Başkanı Perez için verilecek olan davette Aysal'ın yöneticilere Terim hakkında konuşma yasağı getireceği de konuşuluyor.

'Yayanlar'dan rahatsız
Antalya beraberliğinin ardından takımını Real Madrid maçına hazırlamanın telaşında olan Fatih Terim'in en büyük rahatsızlık duyduğu konu, Galatasaray'da görev yapan bazı isimlerin "Milli Takım teknik direktörü olmak için Terim, TFF'nin kapısını çaldı" şeklinde görüş belirtmesi ve bunu kapalı kapılar ardında dillendirmesi. İmparator'un basın toplantısında ısrarla 3 kez altını çizdiği "Yayanlar" ifadesiyle bu isimlerden duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti.

Aysal samimi değil

G.Saray'ın eski yöneticisi Adnan Öztürk, teknik direktör Fatih Terim'le ilgili yapılan tartışmalar konusunda yönetime ağır eleştirilerde bulundu. Öztürk, "Beraber çalıştığınız, aynı yola baş koyduğunuz, sizin izninizle TFF'yle görüşen ve 'Dört maçlığına anlaştık, para pul konuşmam' diyen bir kişinin arkasından dedikodu yapıyorsanız, işin gerçeğini öğrenmek için sağı solu karıştırıyorsanız, bunun adı samimiyetsizliktir" dedi.

'Gitmem direnirim'
Fatih Terim, Antalyaspor maçı sonrasında neler demişti: "1974 yılında imza attım G.Saray'a. Bir tane mukaveleye bakmadım, daha yakın bir zamanda 'G.Saray beni bırakmadıkça ben de G.Saray'ı bırakmam' diye beyanat verdim. Şimdi böyle yapmış biri olarak sözleşme, meselesini maalesef medya bir simge haline getirdi. Önümüzde o kadar önemli oyunlar ve maçlar var ki, oraya konsantre olacağımıza sözleşme meselesini G.Saray'ın aleyhine hale getirdik. G.Saray, benim için bir tercih ya da seçenek değil. Başkanımızın da beyanatı yok mu 'başarıya dayalı her sene imzamız devam eder' diye. Çok da güzel devam ediyor birer senelik. Dediğim gibi birileri rahat etsin ya da birileri rahat etmesin diye imza atacak halde de değilim, benim sözüm kafidir. Bana 'Gel dediler geldim, çalış dediler çalıştım, koş dediler koştum' Ama git derlerse hemen gitmem direnirim. Bugüne kadar ben olaylara kurumsal değil durumsal baktım.

G.Saray zarar görüyor
G.Saray eski başkanı Faruk Süren, Ünal Aysal ile Terim arasındaki polemik için ilginç ifadeler kullandı. SABAH'a konuşan Süren şunları söyledi: "Benim gönlüm onun G.Saray'da kalmasından yanadır. Ama Fatih hocanın da bir karar vermesi lazım. Başkan Aysal doğruyu yaptı, başkanlık sürecindeki yıllar için yeni mukavele teklif etti. Bana göre Türk Milli takımı Brezilya'ya giderse, Terim de milli takımın başında gider. Şahsi düşüncem bu. Ama asla ikisi bir arada olmaz. Gördüğünüz gibi bu polemikler G.Saray'a zarar vermeye başladı."

"MAY IS 2014'TE SEÇİM OLA CAK!"
Öztürk,Galatasaray'da yeni seçilen yönetim kurulunun görev süresinin iddia edildiği gibi 3 yıl olmadığını ve 2014 yılı mayıs ayında kulüpte seçim olacağını ileri sürdü. Eski Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, kulüp tüzüğü gereğince 2014 yılı mayıs ayında seçimin yapılacağını ve bunun tersini söyleyenin kendisini mahkemede bulacağını savundu.

Terim Twitter'ı salladı
@8Aykoc 11 Eylül İmparator Fatih Terim bırakma bizi hocam sen bizim her şeyimizsin...!
@1905Nurr FATİH TERİ M: 'Bana Galatasaray'a gel dediler geldim, çalış dediler çalıştım. Git dediklerinde de direnirim merak etmeyin' Helal olsun ne diyeyim!
@umtdaler Terim: Galatasaray benim için bir seçenek değildir. Gel dediler geldim git derlerse öyle kolayda gitmem direnirim.. Adamsın ne diyeyim.
@MKirdis @GalatasaraySK Fatih Terim gibi insanların hakkını çok zor öder. Büyüksün imparator!
@durmzmurat Bu adam gibisi bir daha gelmeyecek neden ömür boyu sözleşme yapmıyorlar ki ?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nisan'a kadar bekleriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN