Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz Yıldırım: En büyük hayalim...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Koleji'nin yeni öğretim yılı açılışına katıldı.

Giriş Tarihi: 16.9.2013 14:13 Güncelleme Tarihi: 16.9.2013 17:23
Fenerbahçe Koleji'nin Kayışdağı'nda bulunan yerleşkesinde gerçekleştirilen törende, Aziz Yıldırım'ın yanı sıra, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, yönetim kurulu üyesi Turhan Şahin, teknik direktör Ersun Yanal, Fenerbahçe Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, kulüp eski başkanlarından Ömer Çavuşoğlu ve eski yönetim kurulu üyesi Vefa Küçük de hazır bulundu.

Törende öğrencilere hitap eden Aziz Yıldırım, konuşmamak kaydıyla geldiğini ancak kendisine emrivaki yapıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Bizim 10 yıldır süren bir eğitim mücadelemiz var. Çocuklarımızın başarılı olduğunu görüyoruz. Başarı için en önemli şey yatırım yapmak. İyi okul yapmak, teknolojiyi içine katarak öğrencilerin hizmetine vermek gerekiyor. Bu okulun arazisiyle ilgili iki yıldır kavgası verilen konuyu da çözdük. Değeri belli oldu. Önümüzdeki günlerde ödemesini yapıp, satın alacağız. Artık burası Fenerbahçe Spor Kulübü'nün arazisi olacak. Kimse artık bunun üzerinden bir şeyler çıkarıp, bizleri zor durumda bırakmak için çalışma yapamayacak."

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Üniversitesi'ni kurma planlarından da bahsederek, "En büyük hayalim üniversiteyi kurup, hayata geçirmek. Öyle zannediyorum ki 1,5 yıl içerisinde bu üniversite kurulacaktır. Kolejimizden yetişen gençlerimiz de üniversiteye orada devam ederek Fenerbahçe'nin verdiği güçle dünyada hak ettikleri yerleri alacaklardır" ifadelerini kullandı.

YANAL: "İYİ BİR İNSAN OLMAK HER ŞEYİN ÖTESİNDE"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, öğretim yılı açılışında katılımcı öğrencilere ilk dersi veren isim oldu.

Törende ilk dersi vermek üzere kürsüye davet edilen Yanal, Türkiye'nin dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerinden biri olduğunu dile getirerek, "Türk ulusunun inanılmaz gücü, geçmişteki büyük tarihi bize ışık tutuyor. Sevgili gençler; mühendis, avukat, iyi bir tüccar olabilirsiniz ama iyi bir insan olmak her şeyin ötesindedir. Biz de aynı şekilde kendi takımımızda iyi futbolcu olmasını, çok iyi koşmasını istiyoruz ama Fenerbahçe Kulübü'nde oynayacak oyuncunun iyi insan olması önemli. Yetenekleriniz sizi bir yere kadar taşıyacak ama iyi insan olmanız sizi geleceğe taşıyacaktır" şeklinde konuştu.

Tören, Ali Koç ve Turhan Şahin'in de öğrencilere hitap ederek yeni öğretim yılında başarı dileklerinde bulunmasıyla sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım: En büyük hayalim...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN