Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atletizm hocası geliyor

Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, takımın atletik performansını artırmak için ünlü antrenör Ertan Hatipoğlu'nu göreve getirmeyi planlıyor

Giriş Tarihi: 18.9.2013
Beşiktaş, Bursaspor'u farklı bir skorla geçerken toplam 116.7 kilometrelik koşu ile Fenerbahçe'nin 116 kilometrelik rekorunu da tarihe gömdü. Ancak bu yetmemiş olacak ki (!) Futbol Direktörü Önder Özen, farklı bir çalışma içinde. Özen, geçtiğimiz günlerde özel bir görüşme yaptığı ünlü atletizm antrenörü Ertan Hatipoğlu'nu göreve getirmeyi planlıyor. Eğer bu plan hayata geçerse, A takımın yanı sıra altyapının da Hatipoğlu eşliğinde performans çalışması yapacağı, hedefin ise atletik ve dayanaklı bir futbolcu nesli yetiştirmek olduğu belirtildi.

Üzerinde çalışıyoruz
Özen, konu hakkında şu açıklamayı yaptı: "Bireysel antrenörümüz Edin Teziç alanının en iyilerinden birisi. Ayrıca Milijenko Rak gibi önemli isimlerle çalışıyoruz. Ancak biz atletik performansımızı artırmak ve bunu tüm altyapı takımlarına yaymak için bir proje üzerinde çalışıyoruz. Hatipoğlu önemli bir isim. Onun bilgi ve birikiminden istifade etmeyi amaçlıyoruz."

BİR GÖRÜŞ: Ali ERDOĞAN
Birleşik sistemi getirir

Ertan Hatipoğlu Bulgaristan'dan geldi. Spor akademisi mezunu olup Marmara Üniversitesi'nde de ders veriyor. Ülkemize geldiğinde Elvan'ı 5 bin metrede Dünya rekortmeni yaptı. Bekele'yi 3 bin metre salonda hem Avrupa şampiyonu yaptı hem de Avrupa rekoru kırdı. Cengiz Kavaklıoğlu, Reşat Oğuz gibi atletler, 100 ve 200 metrede Türkiye rekortmeni oldu. Şu andaki eşi Öznur Dursun'u ise Balkan Şampiyonu yaptı. ENKA, Üsküdar Belediyespor gibi kulüplerde görev yaptı. Disiplinli, araştıran, sporcunun nasıl hazırlanacağını iyi analiz eden biri. Bulgaristan'da uygulanan 'birleşik sistemi', Beşiktaş altyapısına getireceğine inanıyorum. Nedir bu birleşik sistem? Atletizmden futbola geçmek isteyen bir sporcunun futbolda başarılı olup olmayacağına karar vermektir. Beşiktaş'ta da altyapıdan başlayacağı için buradaki sporcuların fiziksel olarak bir üst takımda, oynayıp oynamayacağına karar verecektir. Hatipoğlu'nun, atletizmde çalıştırdığı her sporcu başarılı olmuştur. Futbolda da aynı başarıyı yakalayacaktır.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atletizm hocası geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN