Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çebi'den Ronaldinho müjdesi!

Giriş Tarihi: 19.9.2013 15:07

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Ronaldinho ocak'ta Kartal olabilir" dedi.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah - beyazlı kulübün stad projesi ve şampiyonluk hedefini değerlendirirken Hırvat teknik adam Slaven Bilic'e de övgüler yağdırdı.

Slaven Bilic'in tam kendilerine göre olduğunu belirten Çebi, şu önemli başlıkları dile getirdi: "Beşiktaş'ın geleceği diğer takımlardan daha iyi olacak, herkesi geçecek. Beşiktaş henüz bir ceza almadı, UEFA'da aklanabiliriz. Önder Özen'in istifası söz konusu olmadı. Beşiktaş iki olimpiyat stadını doldurabilir, bu talep sürerse maçlarımızı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynarız. Brezilya'nın dünyaca ünlü oyuncusu Ronaldinho ocakta Kartal olabilir."

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Skyturk360'a konuştu ve ilginç açıklamalarda bulundu. "Beşiktaş, geçmiş yıllara göre daha başarılı bir süreç geçirdi. Bu dönemde yönetici olmaktan keyif alıyorum." diyen Çebi, şöyle konuştu:

"Beşiktaş'ın daha iyi olması için gayret sarfettiğimiz kesin. Sevgili hocamız Bilic, oldukça başarılı, şu ana kadar ki performansı bunu gösterdi. Beşiktaş taraftarının çok sevdiği bir karakter yapısı var. Taraftarla, yöneticilerle ve futbolcularla ilişkisi pozitif. Beşiktaş taraftarı ve yöneticisi olarak kendisine teşekkür ediyorum.

Ligimizde çok kıymetli takımlarımız var, bütçelere bakarak konuşmanın yanıltıcı olduğu görülüyor. Bir takım 100 milyon harcamış diğer takım 20 milyon harcamış. Maalesef bu kriter değil. Sahaya çıktığınızdaki performansınız, hocanızın ve yöneticilerin ekledikleri artık müsabakaya katılan ekiplerin şeklini ve şemalini değiştiriyor."

Önder Özen'in istifasının söz konusu olmadığını da belirten Çebi, gündeme bile gelmediğini ileri sürerek, "Belirttiğim cevap zaten yeterli. Buna kendisi de şaşırıyor. Önder Özen'in yöneticilerle, futbol takımıyla, Bilic'le bir sorunu yok. Biz kendisinden çok memnunuz. Yapmış olduğumuz yapılandırmanın olumlu olduğunu görüyoruz. Kendisinin de buraya yakıştığını görüyoruz. Bunlar gereksiz konuşmalar. Bazen düşünmeden edemiyorum. Acaba Beşiktaş'ın bu çıkışını engellemek için birileri bunları kurgulayıp mı konuşuyor diye. Eğer gerçekten öyleyse çok üzülürüm." dedi.

Tolga Zengin transferinin kendisine yakın bir camianın futbolcusu olması nedeniyle kendisine nasip olduğunu da belirten Çebi, "Bir başka futbolcu da bir başka yöneticimize nasip oldu. Beşiktaş'ın geleceği diğerlerinden daha iyi olacak. Biz hepsinden iyi olacağız." diyerek açıklamalarına şöyle devam etti:

"Olimpiyat Stadyumu'nda oynamamızın nedeni, taraftarımızın çok büyük talebi nedeniyle Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nın ufak kalmasıdır. Eğer Beşiktaş taraftarımız 50 bin, 60 bin kişiyle her maçı takip etmeye hazırsa ben bunu yönetim kurulunda dile getirip, Olimpiyat Stadyumu'nda oynamayı teklif ederim.

Olimpiyat Stadı bence muhteşem bir stad, yanına bir tane daha koysanız Beşiktaş taraftarı onu doldurabilir. Ama zamanla kış şartları ve ulaşımın ne göstereceğini bugünden ben göremiyorum. Onun için biraz da önümüzü görerek kararlar almak istiyoruz."

RONALDİNHO OCAK AYINDA ÇÖZÜLEBİLİR

Ronaldinho'nun, Ağustos ayında kulübünden bonservisini alıp özgür olarak Beşiktaş'a gelebileceğini söyleyen Çebi, karşılıklı görüşmelerin sürdürüldüğünü de belirterek, şunları söyledi:

"Fakat, Ronaldinho o beklentisini kulübün karşılamadığını bize daha sonra üzülerek kendi menajeri aracılığıyla beyan etti. 'Bizim beklentimiz kulübümüzün bizi serbest bırakması konusundaydı. Bize sözleri vardı. Ama bu olmadı, dolayısıyla biz sizinle bu dönem için konuşamayacağız. Ancak ocak ayı için görüşebiliriz' dediler. Ben de Ocak ayı için konuşmanın çok erken olduğunu söyledim.

Şunu söylemek istiyorum. Biz Ronaldinho'yu ekonomik anlamda; forma satışı ve stadı doldurmak olarak değerlendiriyoruz. Allah nasip ederse Ocak ayında tekrar ihtiyaç varsa, ekonomik olarak değerleri tutturabildiğimiz takdirde bu transferi gerçekleştirebiliriz."

Beşiktaş'ın ne UEFA'dan ne de CAS'tan henüz bir ceza almadığını da ileri süren Çebi, "Beşiktaş bunu zaten haketmiyor. Yargılama UEFA'da devam etmektedir. Bu dava sürecinde 'sizi sakıncalı görüyoruz bekleyin, gelmeyin' denmiştir. 6 ay, 1 sene sonraki yargılamada "Beşiktaş'ın suçu yoktur, ceza verilmeyecektir" dendiği zaman bir senenin hesabını kiminle göreceğimizi o gün geldiğinde karar vereceğiz." diyerek, statla ilgili de şunları söyledi:

"Stad tabii ki bitecek ama başkanımızın ifade ettiği süre bizim için bir hedeftir. Biraz uzayabilir. Bir sürü yan etkileri olabilir. Ben şahsen bağlayıcı bir süre vermek istemiyorum. Ama başkanımızın koyduğu hedef hepimizin hedefidir. Çok güzel bir stadyum ortaya çıkacak. İstanbul'un incisi diyebileceğimiz bir yapı ortaya çıkacak. Bu da Beşiktaşlıların gururu olacak.

Ben iddialı konuşmaktan her zaman kaçınmışımdır. Tabii ki şampiyon olmak için uğraşıyoruz. Hedefimiz tabii ki bu, başka bir hedefimiz yok. Sonuçta futbol müsabakadır. Müsabakalarda 3 sonuç var. Rakiplerimizin de bizi yenmek gibi arzuları var. Ama biz Beşiktaş olarak hepsini kazanmak için el birliğiyle hareket ediyoruz. Geri kalan için de biraz Allah nasip etsin diyelim. Şampiyon olmak istiyoruz. Kesin şampiyon olacağız diyemem. Diğer takımlara da saygı duymak zorundayız, rakiplerimiz benim için değerlidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çebi'den Ronaldinho müjdesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN