Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Bilet uyarısı

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Baş, "Sporda şiddeti önlemek içni federasyonlar ve kulüplerin desteği şart. Ancak taraftar baskısı iki yıldır e-bilet uygulamasına bile geçilmesini engelliyor" dedi

Giriş Tarihi: 19.9.2013
KUL ÜPLERİN DESTEĞİ ŞART
Bahçeşehir Üniversitesi'nin düzenlediği "Sporda Şiddet ve Stadyum Güvenliği" konferansında konuşan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Baş, güvenlik güçlerinin tek başına sporda şiddeti önleyemeyeceğini belirterek, "Federasyonlar ve kulüplerin desteği çok önemli" dedi. 6222 sayılı yasanın ilk haliyle caydırıcı olmasına rağmen 1 yıl sonra bazı maddelerinde tadilat yapıldığını vurgulayan Baş, şöyle devam etti:

TFF BU SEFER KARARLI
"Özellikle federasyonların ve kulüplerin sorumluluğunda olan e-bilet konusu iki yıl ötelendi. Bu sezon başında İstanbul, Bursa ve Trabzon'da elektronik bilet uygulaması başlayacaktı ancak gerçekleşmedi. Bu sayede sahte biletle veya biletsiz taraftarlar stadlarda yerini alıyor. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu bu sefer daha kararlı gözüküyor. Fakat bu gayretler daha uygulamaya geçemedi."

4 BİN 835 HOLİGANA İŞLEM
Şiddetin Önlenmesine Daire Kanun çerçevesinde şimdiye dek 4 bin 835 spor holiganı hakkında yasal işlem yapıldığını açıklayan Baş, bu şahısların 2 bin 46'si hakkında men cezasının sürdüğünü söyledi. Baş, hakkında işlem yapılanların bin 430'unun öğrenci olduğunu söylerken, "486 işçi ve 217 işsiz de cezalılar arasında. Ceza alanlar arasında polis, doktor, eczacı, gazeteci de var" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Bilet uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN