8 turnike iptal 10 kapı kırık

Mehmet Baykan: Merdivenlerin tamamı doluydu. 8 turnike devre dışı bırakılıp kaçak taraftar sokulmuş. 10 kapının da kilitleri kırılmış

Giriş Tarihi: 23.9.2013
Beşiktaş-G.Saray derbisinin uzatma dakikalarında çıkan olaylar geceye damgasını vururken olaylarla ilgili müthiş iddialar ortaya atıldı. Olimpiyat Stadı'ndaki futbol terörüne büyük ihmaller zincirinin neden olduğu anlaşılırken konuyla ilgili en çarpıcı açıkmalar Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'dan geldi. Olimpiyat Stadı'ndaki sekiz turnikenin bilerek devre dışı bırakıldığını vurgulayan Baykan şu vahim ifadeleri kullandı: "Bir kere stada çok sayıda kaçak taraftar girmiş. Biletix'ten satılan bilet sayısı 28 bin civarında... Beşiktaş Kulübü'nün sattığı bilet sayısı da 38 bin. Yani toplamda 66 bin biletli seyirci yapıyor.. Statta 76 binin üzerinde taraftar vardı. Boş kalması gereken merdivenlerin tamamın doluydu. Bu merdivenleri stada giren kaçak taraftarlar doldurmuş. Tesbitlerimize göre stattaki sekiz turnike devre dışı bırakılmış. Bunların elektronik kabloları kesilmiş. Doğu tribün tarafında 10 kapının kilitleri kırılmış. 3 kapı ise tamamen kırık."

66 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki olayların ardından 66 kişi gözaltına alındı. İlk yapılan sorgulama sonunda bu kişilerin büyük bölümünün Gezi olaylarından da sabıkası olduğu öğrenildi. Polis, yayıncı kuruluştan tüm görüntüleri isterken bugün geniş çaplı bir operasyon başlatılacak.

'BİLETSİZ GİRENLER OLDU'
'Beşiktaş Çarşı grubu, Olimpiyat Stadı'nda yaşanan olayların kendileriyle ilgisi olmadığını açıkladı. Twitter hesaplarından yapılan açıklamalarda Beşiktaş Çarşı ve Çarşı şu ifadeleri kullandı:
BEŞİKTAŞ ÇARŞI: Sahaya atlayanların Çarşı grubu ile zerre alakası yoktur. Bu işler organize edilmiş ve uyulmuştur. Melo sebep değil, araçtır.
ÇARŞI: Dakika 70'den sonra tribünde birileri kavga çıkarttı. Kim olduğunu biz de bilmiyoruz. Araştırıp gerekeni yaparız. Stada girişte bazı kişilere arama yapılmamış ve biletsiz alınmışlar. Bu işi burada bırakmayız, araştırıyoruz. Bu arada korkan bir çocuğu babası sakinleştirmeye çalıştı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 turnike iptal 10 kapı kırık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN