Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Organize olup olmadığını araştırıyoruz

Giriş Tarihi: 23.9.2013

İçişleri Bakanı Muammer Güler, olayları çıkaranları kanun çerçevesinde cezalandıracaklarını belirterek "Bu işin organize olup olmadığını araştıracağız" dedi

İçişleri Bakanı Muammer Güler, olaylarla ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Güler'in açıklamaları şöyle: Bu olayları çıkaranların sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi konusundaki 6222 sayılı kanun kapsamında yargılanacaklardır. Şu anda 66 kişi göz altında. Stattaki bütün kameraların görüntüleri inceleniyor. Bu şahısların her biri hakkında spor savcıları soruşturma yapacaklar. Ancak maça girmesini men ettiğimiz kişileri hiçbir stada girmemesi için tedbirler alınması gerekir. Bu konuda statlarda e-bilet uygulaması ile kamera sistemin acil bir şekilde uygulanması gerekir. Kulüpler de uygulanması gereken cezaları uygularsa bu iş önlenir. Bu işin organize olup olmadığı da mutlaka incelenecek.

KARAKOLDA İMZA CAYDIRICI DEĞİL !..
Şu ana kadar 4 binin üzerinde men kararı var. Men kararı alınan 2100 kişinin karakola gelip imza vermesiyle ilgili maalesef caydırıcılık olmadı. Bununla da ilgileneğiz. Olayları çıkaran şahıslar bir daha Türkiye'de hiçbir stada girmemeli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Organize olup olmadığını araştırıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN