Yapılan barbarlık

Giriş Tarihi: 24.9.2013

Derbi maçta yaşananların provokatif bir eylem olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bu barbarlığın olmaması gerekirdi. Türk sporunun dünyaya karşı itibarını zedelediler" dedi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Beşiktaş-Galatasaray derbisinin son dakikalarında yaşanan olaylarla ilgili sert açıklamalar yaptı. Olayların provokatif bir eylem olduğunu ve Türk sporunun dünyaya karşı itibarını zedelediğini söyleyen Bülent Arınç, "Acı, çirkin, korkunç olaylar yaşanıyor. Bu barbarlığın yaşanmamış olması gerekirdi. Bu olay sadece Türkiye'de spora olan ilgiyi veya heyecanı, taraftar kitlesinin masum duygularını köreltmemiş, dünyaya karşı itibarını da zedelemiştir" dedi.

GÖZLER KAPANMIŞ

Sorumluların cezalandırılması gerektiğini söyleyen Arınç, "Öyle görünüyor ki, 3-5 bin kişi taşkınlık yapmak için, böyle bir provokatif eylemde bulunmak için hazırlanmış, içeriye sızmış, veya bunların sızmalarına gözler kapanmış. Son dakikada böyle bir eylemin nasıl olduğu konusunun yargı yoluyla mutlaka takip edilmesi lazım" ifadesini kullandı.

Çapkın 'Stada kaçak giriş yok' dedi ama...
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın dün yaptığı açıklamada Atatürk Olimpiyat Stadı'na biletsiz taraftar girişinin olmadığını söyledi. Statta biber gazı sıkıldığı yönündeki iddiaları yalanlayan Çapkın, bazı turnikelerin bozulduğunu belirterek, "Biletsiz hiç kimse stada girmedi. Sadece turnikelerde bozulma olduğu için biletler yırtılarak içeri alınanlar oldu" ifadesini kullandı. Ancak önceki gün objektiflere turnikelerin üstüne tırmanarak içeri giren çok sayıda taraftarlar yansıdı. Ayrıca Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da stada çok sayıda kaçak taraftarın girdiğini söylemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapılan barbarlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN