Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aysal'ın açmazları

Galatasaray Başkanı'nın son 9 aydaki söylemleri ve icraatları kafa karıştırdı

Giriş Tarihi: 26.9.2013
KALIR DEDİ GİTİ
İki sene önce birbirimize yabancıydık. Hoca beni; ben onu tanımıyordum. İkimiz de bir risk aldık. İki sene içinde birbirimizi tanıma imkanı bulduk. Samimi olarak söylüyorum, Fatih Hoca'ya sonuna kadar güveniyorum. Kendisi ile 1-2 sene değil başkan olduğum sürece çalışırım. (6 Ağustos 2013-SABAH ) Başkan Ünal Aysal "Başkan olduğum sürece çalışırım. Kendisi de istediği sürece kalır" dediği Terim ile önceki gün yollarını ayırdı.

ALMIYORUZ DEDİ ALDI
Ünal Aysal geçen sezon Forlan, Reyes ve Ujfalusi'yi transfer etmek için yaptıkları seyahatle ilgili eleştiriler üzerine İtalya'ya Sneijder'in transferine değil altyapı çalışmaları konusunda görüşmeler için gittiğini söyledi. (Ocak 2013) Fatih Terim'in yardımcısı Ümit Davala ile geçmişte davalık olan menajer Ali Güven "Bu transferde ben yokum" dedi ardından Sneijder ile aynı uçakta İstanbul'a geldi ve Hollandalı, Galatasaray'a imza attı.

SIKMAM DEDİ SIKTI
G.Saray Başkanı olarak Fatih Hoca'yla ya da herhangi profesyonelimle bir sürtüşmem yok. Herkese saygım var herkes de bana saygılı olmalı. Termi camiamıza son derece yararlı bir elemandır. Camiamıza faydalı olan her elemanla çalışmaya devam ederim. Yoksa kendi ayağıma kurşun sıkmış olurum" dedi. (Ocak 2013) "Camiaya faydalı olan her elemanla çalışmaya devam ederim. Yoksa kendi ayağıma kurşun sıkmış olurum" diyen Aysal, iki yılda 4 kupa kaldıran Terim'in işine son verdi.

SATMAM DEDİ SATIYORDU
Burak'ın Lazio'ya transferiyle ilgili Aysal, "Lazio istediğimiz fiyatlara çıkamadı. Konu benim için kapandı. Lazio'dan Stankevicius ve Pereirinha ile ilgilendik ama onlar raporları olumsuz olunca transferden vazgeçtik" dedi. (Ağustos 2013) Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun; Roma Büyükelçisiyle, Lazio Başkanı Lotito'nun evinde Burak transferi için masaya oturdu. İtalyanlar teklifini yükseltmeyince transfer gerçekleşmedi. Stankevicius ve Pereirinha, Terim'in gündemine hiç gelmemişti.

4 MA Ç DEDİ OCAK ÇIKTI
"Büyük hedefleri olan bir kulübün böyle bir dönemde 4 maç için hocasını Milli Takım'a göndermesi, G.Saray'ın federasyona yaptığı destektir. İleriye dönük olarak bu başarıların süreceğinden de kimsenin endişesi olmasın." (Ağustos 2013) A Milli Takım'daki görevi 4 maç ve danışmanlık olarak tanımlayan Ünal Aysal'ın Terim için "Ocak'ta hocamızı alabilirsiniz" dediğini TFF Başkanı Demirören dün açıkladı. Ardından Aysal, Demirören'in doğruyu söylemediğini ifade etti.

MEŞGUL DEDİ MEŞGUL ETTİ
Aysal, Terim'in meşgul olması nedeniyle kendisiyle görüşmediklerini vurgulayarak, "Son günlerdeki gelişmelere bakarsanız Fatih hocanın çok meşgul olduğunu göreceksiniz. Önümüzdeki birkaç gün içinde de çok meşgul olacak. Hocanın şu anda kafasının özel işlerle bulandırılmasına ben karşıyım. (13 Eylül 2013) Bu açıklamadan 10 gün sonra Beşiktaş derbisi öncesinde Fatih Terim'e ulaşamayan Aysal, Terim'le yollarını ayırırken bu iletişim problemini yönetim kuruluna taşıdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal'ın açmazları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN