Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konuşurken Terim yanımdaydı

Demirören 13:30'da konuştu aysal 15:51'de cevap verdi

Giriş Tarihi: 26.9.2013
G.Saray Başkanı Ünal Aysal'ın kulübün resmi sitesinden verdiği yanıt 4 maddede toplandı. Demirören'in açıklamalarının yanlış bilgilere dayandığına vurgu yapılırken bu durum, TFF Başkanına brif veren arkadaşların dikkatsizliğine bağlandı: Sayın Fatih Terim'le profesyonel ilişkimizi sonlandırma kararımızı

TFF ile yapmış olduğu anlaşmaya dayandırmadığımız, dün (önceki gün) Basın Sözcümüz Şükrü Ergün'ün sözlü ve yazılı açıklaması dikkatle okunduğu takdirde anlaşılacaktır.

Yapmış olduğum yegane telefon görüşmesinde Sayın Yıldırım Demirören'e teknik direktörümüzle Ocak ayında yollarımızı ayırabileceğimiz şeklinde bir ifade kesinlikle kullanılmamıştır. Telefon konuşması sırasında Sayın Fatih Terim'in de yanımda olduğu düşünülürse, böyle bir ifade kullanmış olsaydım herhalde Terim'in, konuşma bitiminde istifası gerekirdi.

Teknik Direktörümüze yapılmış teklif konusunda bilgimiz olduğu andan itibaren açıklamamız net olmuştur: 4 maç için Milli Takımımıza teknik direktörlük ve Mayıs ayı sonuna kadar danışmanlık yapma izni verilmiştir. Bunun dışında bir duruma izin vermeyeceğimizi telefonda kendisine bizzat ifade etmiş hem de tüm kamuoyuna duyurmuştuk. Herhalde Sayın Demirören'in gözünden kaçmış olsa gerek.

Sayın Yıldırım Demirören'in henüz kararı SPK'ya ve basına bildirmediğimiz bir aşamada "Biz Terim ile anlaştık şimdi 1+3 yıllık anlaşma imzalamak için bir araya geleceğiz" açıklamasını bizler de herkes gibi basından öğrendik. Bunu TFF ve Sayın Terim için talihsizlik olarak değerlendiriyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konuşurken Terim yanımdaydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN