Ve Kartal mahkemeye gidiyor

Başkan Orman'ın "Olay çıkaranları mahkemeye vereceğiz" sözleri, dört maçlık cezanın açıklanmasının ardından resmileşti. Hisseleri bir gece de 62.4 milyon TL değer kaybeden Beşiktaş A.Ş. hukuki yollardan hakkını arayacak

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Beşiktaş'ın Galatasaray'la oynadığı sezonun ilk derbisi, taraftarların sahaya girmesi üzerine 90+2'de tatil edilmiş, ardından başkan Fikret Orman, sert açıklamalarda bulunmuş ve kulübü zarara uğratanlara maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını açıklamıştı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun siyahbeyazlı takıma 4 maç seyircisiz oynama cezası vermesi sonrası, Orman'ın sözleri resmileşti. Hisseleri bir gecede 62.4 milyon TL değer kaybeden Beşiktaş A.Ş. sahaya girenleri mahkemeye verme kararı aldı.

KARAR DEFTERİNE YAZDIRILDI
Bununla da yetinmeyen Beşiktaş A.Ş. Yönetim Kurulu; aldığı mahkemeye gitme kararını büyük hissedarı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği'nin karar defterine yazdırarak ciddiyetini gösterdi. Sahaya girenlere dava açma kararıyla bir ilke imza atan Beşiktaş A.Ş., bu yolla uğradığı maddi zararı karşılamanın hesaplarını yapıyor.

BİREYSEL DAVALA R DA GELİYOR
Öte yandan bazı Beşiktaş A.Ş. hissedarları ve kombine kart sahipleri de olay çıkartanlara zararlarının tazmini için bireysel dava açmaya hazırlanıyor. Bu gelişmelerin ardından derbinin tatil edilmesine neden olanlar, sadece Sporda Şiddet Yasası kapsamında değil, aynı zamanda kulübe ve şahıslara verdikleri zararlar için de yargılanacak.

BEŞİKTAŞ İTİRAZ EDECEK
Derbideki olaylarda sorumlulukları olmadığını düşünen Beşiktaş Yönetimi, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) verdiği 4 maçlık cezaya itiraz etti. Yönetim, bu cezanın yanı sıra teknik direktör Slaven Bilic'in aldığı 3 maç men cezası için de Tahkim Kurulu'na başvurdu. Kurulun kararını önümüzdeki haftanın başında açıklaması bekleniyor. Öte yandan Bilic'in kurul önünde bugün kendini savunacağı açıklandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ve Kartal mahkemeye gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN