Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Resmen savaş çıktı

Ünal Aysal'ın ilk yönetiminde başkan yardımcısı olan Öztürk, Fatih Terim'e tezgah kurulduğunu söyledi ve kıyamet koptu. Başkan Ünal Aysal'ın emriyle hazırlanan metinde Öztürk çok sert bir dille eleştirildi

Giriş Tarihi: 9.10.2013
Galatasaray'da eski başkan yardımcısı Adnan Öztürk'ün sert açıklamaları sonrasında başkan Ünal Aysal'ın direktifiyle kaleme alınan ve Öztürk'ü topa tutan açıklamayla sarı-kırmızılı kulüpte resmen iç savaş ilan edildi. Öztürk'ün 'Telegol' programına verdiği röportajda Ünal Aysal'ı sert bir dille eleştirmesinin ardından dün kulübün sitesinden yapılan açıklamada, "Galatasaray'da yöneticilik yapmış bir kişi için en hafif tabirle 'utanç verici' olarak nitelendirilebilecek bu söyleşinin camiamız açısında hayırlı bir yönü de mevcuttur. En azından bu sayede, uzun bir süredir her demecinde gönlünde yatan gerçek aslanın Galatasaray değil, başkanlık olduğu ortaya çıkmakta olan bu arkadaşımızın, 180 derecelik dönüşümünün temelinde yatan motifler de, apaçık ortaya çıkmış bulunmaktadır" denildi.

ÖZTÜRK'Ü ŞİKAYET ETTİLER
Galatasaray Kulübü'nün iletişimcileri, başkan Ünal Aysal'ın emriyle kaleme aldıkları yazıda eski yönetici Öztürk'ü hem hedef aldılar hem de "Camia içinde tanınmak için kurum ve kişileri kullanmıştır" ifadesiyle İnan Kıraç ve Galatasaray Eğitim Vakfı'na, Adnan Öztürk'ü şikayet ettiler. Sert açıklama, Adnan Öztürk'ü Galatasaray Genel Kurulu nezdinde hedef gösteren, "Bu talihsiz söyleşi sayesinde, kendisi hakkında (Adnan Öztürk) nihai değerlendirmeyi yapacağından eminiz" satırlarıyla son buldu.

"BİLİC'İ TANIMIYORDUM"
Ünal Aysal, Fatih Terim görevdeyken, geçen Mayıs ayında, şu an Beşiktaş Teknik Direktörü olan Slaven Bilic'e teklif yapıldığı iddiasını sert bir dille reddetti. Radyospor'a konuşan Aysal, "Tamamen uydurma. Bilic'in ismini bile ben ilk defa Beşiktaş'a geldiğinde öğrendim. Birileri yine yalan, yanlış gündem oluşturmaya çalışıyor" diyerek iddianın sahibi Adnan Öztürk'e yüklendi.

KAVGAYI BU SÖZLER ÇIKARDI
Fatih Terim'in görevinden alınmasının ve seçim kararını "Tezgah" olarak değerlendiren eski başkan yardımcısı Adnan Öztürk, "Ünal Aysal ve ekibinin başka teknik direktörlerle görüştüğü zaman o teknik direktörlerin Fatih Terim'i aradığını biliyorum. Çünkü üst düzey hocalar Avrupa'da genelde konuşuyorlar, Roberto Mancini aramamış kendi tercihidir. Roberto Mancini ile 28 Ağustos'ta anlaştıklarını artık kimse tartışmıyor. Öncelikle anlaşma sonrasında 3 Eylül toplantısındaki Fatih Terim'e kontrat uzatma şovu, bunların hepsinin toplamına ben tezgah diyorum. Yapılan şeyler yakışıksız" demişti.

AYSAL, DİVAN'A GELMİYOR
Son 15 günde Fatih Terim'in görevden alınıp Roberto Mancini'nin koltuğa oturmasıyla çalkantılı günler yaşayan Galatasaray'da bugün yapılacak olan Divan Kurulu toplantısına Başkan Ünal Aysal katılmayacak. "Divan'da özel bir durum olacağını sanmıyorum. Ben Londra'da olacağım ve orada büyük kulüplerin başkanlarıyla seminere katılıyorum" diyen Aysal, Londra'da "Futbolun Liderleri" konferansına konuşmacı olarak katılacak. Bugün saat 13:30'da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapılacak olan Ekim ayı olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda yönetim adına eleştirileri basın sözcüsü Şükrü Ergün'ün cevaplayacağı öğrenildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Resmen savaş çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN