Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ada'ya FIFA dopingi

Giriş Tarihi: 20.10.2013

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Rum meslekdaşı ile FIFA'nın Zürih'teki merkezinde Kıbrıs futbolunun kurtulması için masaya oturacaklarını söyledi

FIFA Başkanı Sepp Blatter'in "Futbolla Kıbrıs'ı birleştirmek istiyoruz" açıklamasının ardından 5 Kasım'da Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu (KOP) Başkanı Kutsokumnis ile görüşmek için Zürih'e davet ettiği Kıbrıs Türk Kesimi Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, "Kıbrıs futbolu için hazırlanan geçici anlaşmanın hükümlerini tartışmak ve sonlandırmak için masaya oturacağız" dedi. İki federasyon arasında yaklaşık 1 yıldır süren görüşmelerin ardından bayramdan önce somut adımlar atıldığını vurgulayan Sertoğlu, "Biz hep iki federasyonlu bir sistem öneriyorduk. Hazırladığımız metinlerle ilgili FIFA'nın tavrı Zürih'te belli olacak.

SON SÖZ GENEL KURULLARIN

Biz onların, onlar da bizim içimizde unsur olmak istemiyor. Ortak hedef Kıbrıs futbolunun kurtulması. FIFA'da ortaya çıkacak metni aynı Annan Planı'nda olduğu gibi genel kurullarımıza sunacağız. Orada onay alırsa sorun çözülecek" diye konuştu.

FIFA: İKİ TARAF DA ÇOK İSTİYOR
KTFF ile KOP arasında yapılan son görüşmede de FIFA gözlemcisi olarak yer alan Corvaro, "Her iki taraf sorunların aşılması için güçlü isteğe sahip. Bu gelişme futbol kamuoyu içerisinde tarihi bir adımdır. Spor dünyası, siyaset dünyasının başaramadığı ilerlemeyi sağlayabilecektir. Ben bu iradeyi yapılan toplantılarda gördüm" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ada'ya FIFA dopingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN