Ellere kaldı

Fenerbahçe'de seçimden önce Yıldırım, Mosturoğlu ve Ekşioğlu için "kötü şöhret" oylaması yapılacak. Genel kurul "Evet şöhreti kötü" derse Yıldırım aday olamayacak

Giriş Tarihi: 23.10.2013
Son olarak M.Ali Aydınlar'ın başkan adaylığını açıklamasının ardından gözler Aziz Yıldırım'a çevrildi. Adaylık için Aziz Yıldırım'ın sadece kendi açıklaması yetmiyor. Recep Özcan'ın, Anadolu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı dava nedeniyle Yıldırım'ın önce genel kurulda "Aday olabilir"onayını alması gerek. Hatırlanacağı üzere Özcan'ın başvurusuyla mahkeme Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun yöneticiliklerini dondurmuş, sonra "En kısa sürede genel kurul kararı alınması" şartıyla yürütmeyi durdurmuştu.

SEÇİM ZATEN GÜVENOYUDUR
Şimdi Aziz Yıldırım'ın aday olup olamayacağı ekseninde bir hukuki tartışma yaşanıyor. Bir kesim, "Başkan Aziz Yıldırım, yeniden aday olup olmamayı Genel Kurul'a sormalı. Eğer Genel Kurul kabul ederse aday olabilir" diyor. Bir grup ise "Seçimin kendisi zaten güvenoyudur. Güvenoyu oylaması yapılsa, seçime gerek kalmaz. Bu nedenle başkan aday olabilir. Seçimi kazanırsa genel kurulca aklanır, kazanamazsa kulüp üyeliği de düşer" görüşünü savunuyor.

YÖNETİCİLER DE DOĞRULADI
Bu tartışmayı Fenerbahçeli yöneticilere sorduk. Mahkemenin "en kısa sürede genel kurul kararı" şartının bulunduğunu doğruladılar. Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu için "kötü şöhret sahibi olup olmadıklarına dair oylamanın" seçim öncesinde yapılacağını ifade ettiler. Yani, Başkan Aziz Yıldırım'ın adaylığı için son kararı genel kurul verecek. Genel kurul 'evet' derse, Aziz Yıldırım aday olabilecek. 'Hayır' çıkarsa, Yıldırım'ın hem başkanlığı hem de kulüp üyeliği düşecek.

ÖZCAN'DAN SON HAMLE
Fenerbahçe'de Başkan Yıldırım ve yöneticiler Şekip Mosturoğlu ile İlhan Ekşioğlu'nun dernek üyeliklerini askıya aldıran kongre üyesi Recep Özcan, dün de sürpriz bir hamleye imza attı. Özcan avukatı aracılığıyla İstanbul Valiliği'ne sarılacivertlilerin genel kurulunun durdurulması talebinde bulundu. Dernekler İl Müdürlüğü'ne yapılan başvurudA genel kurulun, "Türk Medeni Kanunu'nun 75. maddesine Dernekler Kanunu'nun 32 ve 33. maddelerine Fenerbahçe Kulüp Tüzüğü'nün 21. Maddesi'ne usul ve esas açısından aykırılıklar olduğu" gerekçesiyle genel kurulun iptalini talep etti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ellere kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN