Başkanı belirleyecek 5 bin oy

F.Bahçe kongresinde 8 bine yakın üyenin oy kullanması bekleniyor. Aziz Yıldırım'ın 3 bine yakın kemik oyu bulunduğu kalan 5 bin oyun başkanı belirlemede etken olacağı belirtiliyor

Giriş Tarihi: 24.10.2013
Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım adaylık konusunda sessizliğini korurken, diğer adaylar Mehmet Ali Aydınlar ve Hulusi Belgü çalışmalarını sürdürüyor. Adaylar, tüm kongre üyeleriyle temasa geçmeye özen gösteriyor. Kongre üyelerinin de 2-3 Kasım tarihlerinde yapılacak seçime büyük ilgi gösterdiği, kulübe yaptıkları aidat ödemeleriyle ortaya çıktı. 17 bin üyenin yaklaşık 12 bini aidatlarını ödeyerek seçimde oy kullanmaya hazır hale geldi. Kongre konusunda tecrübeli olan üyeler, 'oy kullanmaya hazır' üyelerle, 'oy kullanacak' üyeler arasında 3'te 2 gibi bir oran olduğunu belirtiyor. Seçimde 8 bin kişinin oy kullanması bekleniyor. Son seçime tek aday olarak giren Aziz Yıldırım, 5 bin 269 oyla rekor kırarak başkanlığa devam etmişti. Yıldırım'ın kemik olarak 3 bine yakın oyunun bulunduğu, kalan 5 bin oyun yeni başkanı belirlemede büyük etken olacağı kaydedildi.

Hulusi Belgü çekilecek
Fenerbahçe Başkan Adayı Hulusi Belgü, bugün saat 12.30'da Edition Hotel'de bir toplantı düzenleyecek. Basınla yemek yiyecek olan Belgü, burada uzun süredir üzerinde çalıştığı projelerini ve seçim programını basınla paylaşacak. Belgü'nün tüm bu sunumu gerçekleştirdikten sonra seçime yakın başkan adaylığından çekileceği iddia ediliyor. Belgü'nün, Aydınlar'la birleşmeye ya da onun lehine çekilmeye karar verdiği bildiriliyor. Belgü, Başkan Aziz Yıldırım'ın çok yıprandığını belirterek görevinden ayrılması gerektiğini savunuyordu.

Anti demokratik
F.Bahçe kongre üyeleri, seçim öncesi adayların fikir ve projelerini genel kurul önünde anlatması gerektiğini savundu. Bazı üyelerle, Başkan Aziz Yıldırım arasında "Olağanüstü Genel Kurul'da 17 maddelik gündem varken, konuşma da eklenebilirdi" şeklinde tartışmalar yaşandığı belirtildi. Bazı üyeler, Yıldırım'ın anti-demokratik bir uygulama yaptığını belirtirken, Başkan Yıldırım 'kötü şöhret' oylaması öncesinde kendisi konuşma yapamayacağı için başkalarının da konuşmasını engellediği iddiasını ortaya attı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanı belirleyecek 5 bin oy
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN