Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman: Kandırılmak istemiyoruz

Giriş Tarihi: 25.10.2013 17:51
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)'nin düzenlediği "Spor Yönetimi" konulu konferansta konuşan Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman, sporda güvenin önemine değindi. Türk spor kamuoyunun kendilerine güvendiğini söyleyen Orman, "Spor kamuoyu ve Beşiktaşlılar artık kandırılmak istemiyor. dedi. ADÜ öğrencileri ve Beşiktaşlı taraftarların katıldığı konferansta Orman, sorulara da cevap verdi.

ADÜ Atatürk Kongre Merkezi'ndeki konferansta Fikret Orman, "Sanmayın ki zor süreçleri atlatmak kolay oldu. Bu, Beşiktaş camiasının büyüklüğüdür. Bir sene evvel iktidara geldik. Beşiktaş hiç kimseden yardım almadan, bağış almadan stadını yapan, borçlarını ödeyen, herkese karşı dik duran bir kulüp haline geldi. Bunda birçok arkadaşımızın büyük payı vardır ama esas önemli olan şey Beşiktaş'ın büyüklüğüdür. Biz bu başarıyı başka bir rengin altında yapamazdık. Bizim Beşiktaş aşkımızla beraber Beşiktaş camiasının büyüklüğüyle bu buhranlı günlerden çıktık. Tam olarak bitmemiştir, bir yıl içerisinde bitecektir. Taraftarlarımızdan ricam, Beşiktaş'a lyık olacak şekilde temsil etmeleridir." diye konuştu.

Transferlere de değinen Kulüp Başkanı Orman, "Arkadaşlarımızla bir zihniyetimiz var. Kamuoyuna mal olsun diye yıldız oyuncu transfer yapmayız. Beşiktaş'a güç katacak, ileri taşıyacak sporcu almak istiyoruz. Ronaldinho, ilgilendiğimiz oyunculardan. Bitmeden kamuoyuna bir şey söylemiyoruz." dedi.

Halkla barışık olduklarını ifade eden Fikret Orman, şunları söyledi. "Yeni stadımız, denizden 9-10 metre aşağıda olacak. 18-20 Kasım gibi temel atacağız, bir yılda bitireceğiz. Bu inatlaşma veya imkansızı başarmaktan daha fazla Beşiktaş camiasını stadyuma kilitlemek ve hep beraber bu stadı yapmak. Beşiktaşlılık mütevazilikliktir, hava atmamaktır. Kimseyle kavga etmeden işini yapmaktır. Şerefiyle oynamak, hakkıyla kazanmaktır. Birçok özelliğimiz var bizim. Bunlar, diğer camialarda olmayan şeylerdir. Bunları çocuklarımıza öğretmemiz lazım. 3 Temmuz operasyonundan sonra forma satışlarımız düştü, diğer kulüplerin arttı. Sebebi, Beşiktaş taraftarı haksızlıkla elde edilen bir şeyden mutlu olan bir taraftar değil, buna tepki koyan bir taraftardır. Biz böyle bir camiayız, renklerimiz de öyledir. Gri yok, siyah ve beyaz. Dünya üzerinde de büyük bir camiayız.

Fernades, Almedia ve diğer futbolcularla sözleşme yenileme konusundaki soruyu ise şöyle cevapladı: "Beşiktaş'ta oynayacak oyuncular kalmak istemelidir. Gitmek isteyene kapımız açıktır, nereye gitmek isterlerse gidebilirler. Biz, bizim istediğimiz kadar da bizi isteyen oyuncularla devam edeceğiz. Aynı isteği onlarda da gördüğümüz gün sözleşme imzalarız, görmezsek imzalamayız. Beşiktaş'ın kalmak istenen bir kulüp olduğuna inanıyoruz. Çağımızdaki en önemli şey güvendir. Bu kulübün sahibi, taraftar ve genel kurul üyeleridir. Siz iyi bir şey ve güvenle doğru adımlar attığınız sürece insanların size olan güveni artıyor, daha fazla destek görüyorsunuz. İnsanlar kandırılmadığı sürece, verdikleri paranın iyi şekilde harcandığını gördüğü sürece daha fazla destek veriyorlar ve güveniyorlar. dedi.

(CİHAN)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman: Kandırılmak istemiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN