UEFA'dan Aziz Yıldırım'a ağır darbe

Giriş Tarihi: 27.10.2013 13:15
Fenerbahçe kulislerine yansıyan bilgiye göre, UEFA'nın sarı lacivertli kulübe verdiği disiplin cezasıyla ilgili önemli bir detay ortaya çıktı: UEFA, Fenerbahçe'ye verdiği Avrupa'dan men cezasının gerekçeli kararını hazırladı ve edinilen bilgiye göre, UEFA'dan ceza alanların 10 yıl süreyle spordan men edilmesi gibi detaylar söz konusu. Gerekçeli kararın ortaya çıkaracağı yeni durum Aziz Yıldırım'ın tekrar Fenerbahçe başkanlığına talip olma olasılığını neredeyse sıfırlıyor.

Bu nedenle Koç'un isminin yeniden gündeme geldiği, seçimde yer almayacaklarını açıklayan Nihat Özdemir ve Abdullah Kiğılı'nın da olmamaları nedeniyle, Aziz Yıldırım'ın, Ali Koç'u başkanlığa aday göstermek istediği bildirildi. Yaşanan yeni gelişmelerden ötürü Başkan Aziz Yıldırım'ın endişeli olduğu ve adaylığını resmen bu nedenle açıklayamadığı belirtiliyor.

Kongrede ilginç tablo

Seçim öncesi, Hulusi Belgü'nün disiplin cezasıyla ilgili oylama yapılacak olması, Aziz Yıldırım'la ilgili kötü şöhret oylaması son derece ilginç bir tablo oluşturuyor.

AYDINLAR:Korkunun ecele faydası yok

Feneerbahçe başkan adaylarından Mehmet Ali Aydınlar, tüzük gereği başkan adayı olamayacağı yönündeki iddialara yanıt verdi. Aydınlar, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ali Şen'in başkanlık yaptığı dönemin ibra edilmediği, şahsımın da o yönetimde olmam nedeniyle tüzük gereği başkanlığa aday olamayacağım şeklinde çıkan haberler üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur. Hiçbir irade, değişim arzusu ile kongreye odaklanmış olan Fenerbahçe kongre üyelerinin taleplerine set çekemez. Korkunun ecele faydası yoktur. İbra konusunda asıl önemli olan irade, dernek genel kurulunun kararı olup Ferruh Manav tarafından ibra edilmediği iddia edilen son Ali Şen yönetiminin faaliyetleri genel kurul tarafından ibra edilmiştir. Medeni Kanun'a göre ibra edilmeyen üyelerin derneklerde görev alamayacaklarına ilişkin yasal bir düzenleme mevcut değildir. 1998 yılında Ali Şen başkanlığı bıraktıktan sonra onun yönetiminde yer alan Vefa Küçük, 1998 ve 2000 yıllarında başkan adayı olmuştur."

Bugün
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA'dan Aziz Yıldırım'a ağır darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN