Sıkıntılı favori

Giriş Tarihi: 29.10.2013

Mevcut yönetimde yer alan pek çok isimle yollarını ayırmaya hazırlanan Aziz Yıldırım, yönetime alacak isim bulmakta zorlanıyor. Başkan yardımcılığı için düşündüğü Ali Koç'u ise hala ikna edebilmiş değil

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın seçime 5 gün kala adaylığını açıklamasının ardından gözler Yıldırım-Aydınlar arasında yaşanacak rekabete çevrildi. Camianın önde gelenleri yaşananlara rağmen Başkan Aziz Yıldırım'ın favori olduğunu ifade ediyor. Pazar günü 7-8 bin arası üyenin kongrede oy kullanması beklenirken en az 5 bin oyun Yıldırım'a gideceği, Mehmet Ali Aydınlar'ın ise 2 bin civarında oy alacağı konuşuluyor.

5-6 YÖNETİCİ İLE YOLLAR AYRILACAK
Aziz Yıldırım, başkanlık konusunda favori olsa da, ciddi anlamda liste sıkıntısı yaşıyor. Yıldırım'ın mevcut listesinden 5 ya da 6 ismin değişmesine kesin gözüyle bakılıyor. Semih Özsoy, Ömer Temelli, Abdullah Kiğılı, Talat Yılmaz ve Ali Yıldırım yeni yönetimde olmamasına kesin gözüyle bakılan isimler. Geçmiş dönemde Aziz Yıldırım'la çalışan Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı'nın ise yönetime dönebileceği ifade ediliyor.

ALİ KOÇ'U İKNA TURLARI SÜRÜYOR
Başkan Aziz Yıldırım'ın yeni yönetiminde görmeyi en çok istediği isim Ali Koç... Yıldırım, 3 Temmuz sürecinde kulüpte asbaşkan olarak görev yapan ve verdiği katkılar nedeniyle taraftarın da yönetimde görmek istediği Koç'a başkan yardımcılığı görevi teklif etti. Ancak Koç yönetime girmeye sıcak değil. Azeri bir işadamıyla da görüşmeler sürüyor.

Başkanlığa adayım'
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, merakla beklenen adaylığını dün açıkladı. Önce saat 12.00'de kulüp sitesinden "Bilgilendirme" başlığı ile bir açıklama yapılıp, Yıldırım'ın başkan adaylığı konusuna ilişkin açıklamayı cuma günü yapacağı duyuruldu. Saat 14.00'te ise ilk açıklama, "Başkanlığa adayım" başlığı ile yeniden yayınlandı.

İşte 5 aday
Aziz Yıldırım:
Beklenen açıklamayı dün yaptı ve başkanlık için son aday oldu.
M.Ali Aydınlar:
Daha önce yazılı açıklama ile adaylığını duyuran Aydınlar, Yıldırım'ın en güçlü rakibi.
Hulusi Belgü:
Adaylığını ve projelerini açıkladı ancak genel kurulda af edilirse seçime girebilecek.
Ş.Selman Akbulutlu:
Adaylığı çok ses getirmedi ancak divan kuruluna başkanlık dilekçesini veren ilk isim oldu.
Yamen Uzun:
Başkan adaylığını açıklayan ilk isimdi. Ancak onun ismi de Selman Akbulutlu gibi ses getirmedi.

'Adıma tahammülleri yok'
Fenerbahçe Kulübü'ne kuruluşundan bu yana hizmet eden başkanların fotoğraf ve isimleri Şükrü Saracoğlu Stadı'nın VIP girişinde yer alıyor. Bu listede sadece bir başkanın fotoğrafı var ama ismi yok. O da Sadrazam Hulusi Bey (Kerzak). F.Bahçe'nin başkan adayı Hulusi Belgü bu olayı "İlginç bir tesadüf" olarak yorumlarken, "Adıma bile tahammülleri yok. Bir aydır Hulusi Bey'in ismi yazmıyor. Konunun düzeltilmemesi de ayrıca üzücü" dedi.

Son söz sİzİn
Kongre Üyeleri için hazırlatılan kitapçığın önsözü "Büyük Fenerbahçe'nin Büyük Kongre Üyeleri" hitabıyla başlarken hedefteki isim Mehmet Ali Aydınlar oldu. Önsöz'de şu ifadelere yer verildi:
Aslında siz tüm gerçekleri biliyorsunuz. Çünkü tüm bunlar sizin gerçekleriniz. Yapılacak seçim öncesinde mahkeme kapılarına düşürülen Aziz Yıldırım'ı özgür kıldığınız ve tarihe tanıklık etmeyip bizzat tarih yazdığınız için bu seçime zorlandığınızı biliyorsunuz.

RAKİPLERİN ONUR KONUĞU

Siz, kimlerin Fenerbahçe'yi ele geçirmek için Fenerbahçe'yi lekelemekten çekinmediğini, Fenerbahçe adına çirkin pazarlık adına baş köşede oturduğunu çok iyi biliyorsunuz.
Siz kimlerin kendi kulübünün stadına giremezken elleriyle şampiyonluğu verdiği rakibin kutlamalarında onur konuğu olduğunu, Fenerbahçe başkanı ve yöneticilerinin savunmalarını dahi almadan haklarında kararlar alınırken kimlerin bu Fenerbahçe düşmanlarına kucak açıp mesai arkadaşlığı yaptığını biliyorsunuz.
Hepsinden önemlisi siz Fenerbahçe başkanı olacak güce sahip olduğundan bahsedilenlerin bu gücü Fenerbahçe taraftarından ve kongresinden almadığını çok iyi biliyorsunuz.

3 TEMMUZ HESAPLAŞMASI

F.Bahçeliler'in kendi emek ve alınteriyle yaptığı tüm tesislerin sadece size ait olduğunu ve Avrupa'da benzeri bile olmadığı ve artık zengin zümre tarafından yönetilmeye muhtaç olmayacak kadar kurumsal bir kulüp olduğunu biliyorsunuz.
Siz karşı karşıya olduğunuz şeyin sadece bir seçim olmadığını bunun aslında bir "3 Temmuz Hesaplaşması" olduğunu ve siz var oldukça Aziz Yıldırım'ın son sözünün Fenerbahçe olacağını çok iyi biliyorsunuz. Yıldırım imzalı önsöz "Yine de son söz sizin" cümlesi ile son buldu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıkıntılı favori
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN