Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hakkımı helal etmiyorum"

Giriş Tarihi: 31.10.2013 13:46 Güncelleme Tarihi: 31.10.2013 17:27
Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, sessizliğini bozdu… Tecrübeli teknik adam, Galatasaray'dan ayrılışının ardından ilk kez bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'in konuşmasından kısa başlıklar;

"BUGÜNE KADAR SUSTUM ÇÜNKÜ..."
Kimileri susmam ve konuşmamam kimileri içinse neyse benim cephemde yaşananlar anlatmam yönünde görüşleri olduğunu biliyorum. Ben Galatasaray'ı düşünmek ve zarara vermemek için ne kadar titiz davrandıysam da gündemin hiç değişmediğini gördüm. Gördükçe daha çok üzüldüğümü gördüm. Takdir edersiniz ki, benim de değerlerim ve çok değer verdiğim bir ailem var. Hep ne zaman konuşacak, neden konuşmuyor diye devamlı eleştirdiniz beni. Bugüne kadarki suskunluğumun sebebi G.Saray markasına zarar vermemek içindi. Ama öte taraftan Fatih Terim'e zarar veriliyor mu diye düşünen kimse yoktu. Şu an konuşarak yanlış yapıyor olsam da, başkasından zarar gelecekse, kendimden, kendi dilimden zarar gelsin diye böyle bir konuşma yapmaya karar verdim.

Şu an konuşarak yanlış yapıyor olsam da, rahatlamak için konuşmaya karar verdim. Aslında Divan Kurulu'nda, basın mensuplarının olmadığı bir ortamda konuşacaktım. Oradaki abilerimizle, arkadaşlarımızla bir bilgilendirme toplantısı yapmayı planlıyordum. Ancak Sayın Aysal'ın bir gazeteci ile yaptığı TV programı, beni daha fazla beklememeye mecbur kıldı. Kurumsallıkta bir karar alınır ve uygulanır. Olur biter. Bittikten sonra da herkes yoluna gider. Ancak bu durum öyle olmadı.

"ÜNAL AYSAL İLE İLETİŞİM PROBLEMİ YAŞADIK"
1.5 aydır alınan bu kararı meşru kılacak, doğruluğunu kabul ettirecek onlarca söylemde, iddia da, hatta serviste bulunuldu. Dahası halen kimsenin aklının bu konuda net olmadığını düşünüyorum. Şimdi sizin aracılığınızla G.Saraylılara buradan sesleniyorum. Lütfen bir haklı-haksız, suçlu-suçsuz arayışına girmeyin. 60 yaşındayım, beni 40 yıldır tanıyorsunuz. Beni, hiç yüz yüze gelmediği hâlde tanıyanlar var. Bununla gurur duyuyorum.

Galatasaray kültür ve geleneklerini pek çok kişiden daha iyi özümsemiş birine, çıkıp da Galatasaray değerlerine aykırı davrandı diyemezsiniz. Bunu ölçecek bir tartı olsa, pek çok kişiden daha ağır basacaktır benim kefem. 40 yıldır Galatasaray'a hizmet eden biri olarak, büyüklerimden şunu öğrendim: Üyelerin hür iradesi ile seçtiği başkan ve yönetimi hedef gösterecek, suçlayacak, arkasından konuşacak bir eylem içinde bulunmamak. Bu nedenle bir süredir hemen hemen her açıklamada, ismimin geçmesine, hak etmediğim ve yaşamadığım halde, olmayan şeyleri doğru gibi gösterilen olaylara açıkçası cevap verecek olmaktan hicap duyuyorum. Bu kulübün bir divan üyesi olarak biliyorum ki, G.Saray başarılı olmak için her şeyi yapmak, her yola başvurmak değildir. Galatasaray Ali Sami Yen'dir, Galatasaray Metin Oktay'dır!

Sayın Aysal'la iletişim problemi yaşadık. Bunu inkar etmiyorum. Hayatta problem olmayan ilişki yoktur. Buna rağmen yine karşılıklı yolları ayırdık.

Madem Galatasaray değerlerinden bahsediyoruz, antrenmanı bitirip, sırtındaki teriyle soyunma odasına giden hocasının işine son veren, GS TV'den hayal mahsulü bir anlaşmanın haberini veren, evine bildirimde bulunmak için noter gönderen bir anlayış, benim 40 yıldır Galatasaray'da gördüğüm bir uygulama değildir. Bu benim hayatım boyunca rastladığım bir şey değildir. Galatasaray kulübü bu değildir!

ARKADAŞINA GÖNDER
"Hakkımı helal etmiyorum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN