Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 yıldızlı F.Bahçe

Değişimi işaret eden Aydınlar projelerini anlattı

Giriş Tarihi: 2.11.2013
1 FİNANSAL YAPI
Herkesin rahatlıkla takip edeceği şeffaf yapı oluşturulacak. Proje ortaya koyan üyeler dinlenecek. Taraftarın görüşleri gözardı edilmeyecek.

2 ORGANİZASYON
Tek başına yönetme isteği her alanda organizasyonun işleyişine engel oluyor. Sorumlulukları eşit şekilde dağıtacağız. Biz olmasak da işler yürüyecek.

3
SPORTİF BAŞARI
Teknik adamların ağır yükünü paylaşacağız. Onların stres kaynakları olmayacağız. Takımlarımız Şampiyonlar Ligi'nde en az çeyrek final oynayacak.

4
SOSYAL YAPILANMA
Mevcut yönetimin attığı köprüleri kurmaya çalışacağız. Avrupa'da imajımızı düzeltmek için çalışmalar yapacağız. Dijital medyada 1 numara olacağız.

5
ULUSLARARASI HEDEF
Avrupa'nın sayılı kulüplerinden biri haline geleceğiz. Avrupa'nın ilk 5 kulübü olmak için çalışacağız. Dünyanın en önemli markası olmak zorundayız.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Adayı Mehmet Ali Aydınlar, dün Four Seasons Otel'de görkemli bir basın toplantısı düzenledi.
Fenerbahçe bir kulüp değil sivil toplum örgütüdür. Büyüklüğümüz bizlere bir sorumluluk yüklüyor. Öncü olmalıyız, yenilikçi ve ilk olmalıyız.
Fenerbahçe kavgayı hak etmiyor. Biz kavgasız gürültüsüz bir kulüp hayal ediyoruz.
Tarihinde bu kadar ezeli rakibinin şampiyonluğunu görmüş başkan var mı?

Neden adayım?
18 Eylül'de yapmış olduğum basın toplantısında aday olmadığını açıkladım. Ancak bu zihniyetin görevde kalması halinde aday olacağımı belirttim. Bu gidişe birilerinin son vermesi gerektiğine inandım ve aday oldum.

3.5 milyar $'lık yönetim
Aydınlar, toplantıya katılmayan Hamdi Akın da dahil olmak üzere 9 kişilik yönetimini açıkladı. 11 ismin ise pazar günü açıklanacağı belirtildi. Yönetimdeki kişilerin mal varlığı değerlerinin yaklaşık 3.5 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Alex'e itibarını iade edeceğiz Belgü'ye teşekkür ederim!..
Hulusi Belgü'ye teşekkür etmek istiyorum. Birçok projeyi gündeme getirdi. Seçilirsek kendisinin projelerinden de yararlanacağım. Şeffaf bir kulüp vaad ediyorum, iç barışı vaad ediyorum, 3 büyük branşta her yıl Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final, yarı final vaad ediyorum.

Utanmadan yalan söylüyorsun
Aydınlar , Aziz Yıldırım'ın 13 sorusundan üçüne yanıt verirken, İbrahim Akın ile ilgili iddiaları futbolcunun dün verdiği bir röportajda yer alan, "Aydınlar'ı hiç görmedim, konuşmadım. Bana sadece savcı baskı yaptı" sözleri ile çürüttü. Aydınlar, ardından "Koskoca Fenerbahçe Kulübü Başkanı'nın sadece o koltukta oturmak için bazı şeyleri söylemesi olmaz. Hayatımda İbrahim Akın'ı görmedim. Sen hangi sıfatla Fenerbahçe'ye başkan oldun bir hatırla. Artık yeter, bu ülkeye yaşattıklarını koyacak yer bulamıyorum. Utanmadan yalan söylüyorsun" dedi.

Ak süt gibi hak edilmiştir
Yıldırım'ın "F.Bahçe şike yapmış mıdır? Kupayı Trabzonspor'a verecek misin?" sorularına Aydınların yanıtı şöyle oldu: "Kupa yağmurda çamurda takımı yalnız bırakmayan taraftarların, sporcuların, teknik kadronun çok büyük başarıları ile analarının ak sütü gibi hak ettikleri bir kupadır. Tüm Fenerbahçeliler'in sonsuza kadar gönüllerinde sahip olacakları şampiyonluk öyküsüdür. Bu kupa bugün tartışılıyorsa bunun tek ama tek sorumlusu sensin Aziz Yıldırım."

Yıldırım itiraf etti, Bayülken yalanladı
Kadıköy Grubu Lideri Kazım Bayülken, Mehmet Ali Aydınlar'ın düzenlediği basın toplantısında Aziz Yıldırım'ın kendisine yönelik söylediği 'Seçim kazanmak için 500 bin dolar teklif etti' sözlerine yanıt verdi. Bayülken, böyle bir teklifin Aziz Yıldırım'ın ilk seçildiği dönem olan 1998 yılında da var olmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: "Ben aile onuru, şerefi olan bir insanım. Direk olarak 500 bin dolar verirsen seni destekleriz dediğimi söylemiş. Ne böyle bir konuşma var, ne böyle bir para var. Başkan demek çok korkuyor ki bu yalanlara başvuruyor. Şahsımla böyle bir konuşması yoktur. Gelişinde payımız vardı. Bugün grubumla ortaya çıktım gidişinde de payım olsun istiyorum."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yıldızlı F.Bahçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN