Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Af çıkmadı olay çıktı!

Giriş Tarihi: 3.11.2013

Hulusi Belgü'nün geçici ihraç kararının kaldırılması talebi üç oylama sonucu reddedildi, Fenerbahçe Genel Kurulu'nda tansiyon yükseldi

Fenerbahçe'deki olağanüstü kongrenin dünkü bölümünde başkan adaylarından Hulusi Belgü'nün geçici ihraç kararının kaldırılması için yapılan oylamada gerginlik yaşandı. Belgü'nün talebi üzerine gerçekleştirilen oylamada, oylar birbirine yakın çıktı. Genel Kurul Başkanı Vefa Küçük, "1 oyla seçim kaybeden birisi olarak oylamayı tekrarlatacağım" dedi. Ancak sonuç yine değişmedi. Artan tepkiler üzerine üçüncü oylama yapılırken, sonuç yine değişmedi, geçici ihracı kaldırılmayan Belgü'nün başkan adaylığı düştü.

EYÜBOĞLU PARMAK SALLAYINCA
Belgü'nün aday olamayacağı kesinleştikten sonra taraftarları salondan çıktı. Bu sırada Belgü'yü destekleyen isimlerden Rahmi Eyüboğlu, Belgü'nün aleyhinde oy veren yöneticiler Yasemin Merçil ve Yalçın Haker'e parmak sallayarak "Bravo Yasemin, bravo Yalçın" dedi ve bir anda tansiyon yükseldi. Bu harekete çok sinirlenen Aziz Yıldırım, hemen olaya müdahale etti.

MAKAMA HAKARET ETTİ AFFETMEM!
Çıkış kapısında Eyüboğlu'nu yakalayan Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe yönetim kurulu üyelerine yapılan hakareti kabul edemem, içeri girip herkesin önünde özür dileyeceksin" dedi. İkili uzun süre tartışırken, daha sonra Eyüboğlu, Merçil ve Haker'den özür diledi, gerginlik bitti. Bu arada Ali Şen, Hulusi Belgü'nün talebine olumlu yaklaşılmasının daha iyi olacağını belirtti. Ancak Aziz Yıldırım, Belgü'yü başkanlık makamına hakaret ettiği için affedemeyeceğini söyledi.

HULUSİ BELGÜ'NÜN OYLARI AYDINLAR'A
Hulusi Belgü, kongrenin ardından yaptığı yazılı açıklamada, "Aziz Bey, seçimlerde yarışmamı istemediği için, çıplak gözle dahi bakıldığında affıma yönelik verilmiş bir karar tersine tescillendi" dedi. Belgü şöyle devam etti: "Vermiş olduğum bir gazete ilanındaki cümle sebebiyle demokratik hakkım elimden alındı. Bana inanan ve benimle birlikte hareket eden tüm dostlarıma ve özellikle de Fenerbahçe'nin tüm kadın seçmenlerine rica ederim, demokrasiye oy vermek isterseniz, Aziz Yıldırım'a oy vermeyin. Bu şartlar altında benim ailemin oyu Mehmet Ali Aydınlar'adır.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Af çıkmadı olay çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN