Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babaları değilim

Giriş Tarihi: 18.11.2013
Gece yarısı dışarı çıkıp uyuyup uyumadıklarını, takip edemem Ben onların babaları değilim.

Yabancı oyuncular, gençler için avantajdır. Güçlü bir lig istiyorsanız yabancı olmalıdır.

Deplasmanlarda hep ayaktayım çünkü takımın üzerindeki baskıyı alıyorum. Transfer yapabiliriz.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, BJK Tv'de gazetecilerin derlediği sorulara samimi yanıtlar verdi... Bilic, başta Fernandes olmak üzere gece hayatları için eleştirilen bazı öğrencileri hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: "Yaşadığımız şehrin insana çok büyük imkanlar sunduğunun farkındayım. Bahsettiğimiz insanlar ünlü insanlar ve bu ayrıcalıklardan faydalanmak istiyorlar. Ancak bu şehrin büyüsüne kapılırlarsa yok olup giderler. Mesleğim gereği özel hayatlarıyla ilgileniyorum ama ben onların babaları değilim. Oyuncularımla ilgili tek bir yanlış şey duyarsam gerekeni yaparım. Fernandes'le ilgili ben kulübün başına geçmeden önce de bir çok şey söyleniyordu. Onunla sık sık görüşüyorum. İdmanlarda yüzde yüzünü veriyor ve genç oyunculara iyi örnek oluyor. Gece yarısı dışarı çıkıp uyuyup uyumadıklarını, evde olup olmadıklarını takip edemem. Önemli olan takımda bu durumu kontrol altına alabilmek. Şu anda bizim kulübümüzde aksayan bir durum yok.

Yabancılar para için oynamıyor

"Yabancı oyuncu sınırlaması denge meselesi. Olumlu ve olumsuz yanları var. Yabancılar genç oyuncular için avantajdır. Takımımızdan örnek vermek gerekirse, Muhammet'in yabancı oyuncularla antrenman yapması onun gelişimi için çok önemli. Bu konu diğer takımlarda bulunan altyapıdaki gençler için de geçerli. Güçlü bir lig oluşturmak istiyorsanız kesinlikle yabancı oyunculara ihtiyacınız var. Yabancı oyunculara yatırım yapmalısınız. 'Yabancılar para için oynuyor' yorumuna katılmıyorum. Kimse futbola para kazanmak için başlamaz, her çocuk milli takımında oynamak için futbola başlar."

Baskıyı ben üzerime alıyorum

"Her teknik direktörün bir tarzı vardır. Esas mesele yedek kulübesinde oturmak değil, esas mesele vücut dilinizle yaptığınız konuşmalarla oyunculara verdğiniz mesaj. Oyunculara 'Ben iyi durumda da kötü durumda da sizin destekçinizim' mesajı verebilmek. Bir çok teknik direktörün de bunu avantaja dönüştürmek istediğini iyi biliyorum. Özellikle deplasman maçlarında rakip takım 50-60 bin taraftarıyla sizin üzerinize çullanıyor. Ben ayakta olarak, o canlı tepkiyi göstererek, o baskının takımın değil benim üzerimde kalmasını sağlıyorum."

Cezalar şok edici

"Bana verilen ceza şok ediciydi. Hakeme hiçbir kötü şey söylemedim. Neden üç maç ceza aldığımı anlamıyorum. İleride de anlayamayacağım. Taraftarlarımızın genetiğinde bu tür davranışlar yok. Nihayetinde ortaya çıkan görüntü nahoş. İki maç daha bu cezayı çekeceğiz."

Oyuncu ismi verirsem fiyatı yükselir

"Sezon öncesi transferde iyi bir iş çıkardık. Önder Özen ve yönetimimiz ile birlikte en iyis-i ni yaptık. Fırsat olursa ve bizim isteklerimizle örtüşürse ara transfer döneminde de bazı takviyeler yapabiliriz. Kerim Frei örneğinde olduğu gibi Avrupa'daki genç yetenekleri kadromuza katmak istiyoruz ve bunun için saatlerce çalışıyoruz. Pozisyonlar ve isimlerden bahsedersek fiyatlar muazzam şekilde yukarı çıkar. Sır demeyelim ama isim ve pozisyon söylemeden bu şekilde bir yol çizmeliyiz. Aslında cevabı verdim çünkü biz çaresizce oyuncu aramıyoruz. Birçok pozisyonda hem nitelik hem de nicelik olarak oyuncularımdan çok memnunum."

Bir erkek futbola nasıl ilgi duymaz?

Renkli kişiliği ile bilinen Bilic, ilgi çeken birçok açıklama daha yaptı. İşte satırbaşları:
* 'Kadınlar alınmasın, dünyadaki en mükemmel şey futboldur' dedim çünkü futbola ilgi duymayan erkekleri anlamakta zorlanıyorum.
* Oyuncuların yıllık kazançları benden ziyade yönetimi ilgilendiren çok hassas bir konu.
* Ayaklarımızı yere sağlam basmamız gerekiyor. Sıradaki maçımız neyse ona odaklanmamız gerek. Konya maçını geçtikten sonra Fenerbahçe maçını düşünmeye başlayacağız.
* 4-4-2 sevdiğim bir sistem. Eneramo ve Almeida'yı birlikte oynatmayı düşünüyoruz ama yabancı kontenjanı zaman zaman bizi zorluyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babaları değilim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN