Panzehirimiz sağduyu

Giriş Tarihi: 22.11.2013

Suat Kılıç, sporda futbolcu, antrenör ve yönetici demeçlerinin önemine dikkat çekip "Sağduyu şart" dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye'de futbolun geleceği ve güncel konularla ilgili açıklamalarda bulundu. TGRT'ye konuk olan Bakan Kılıç, "Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesinde, başkanların, yöneticilerin, teknik adam ve futbolcuların ortaya koyduğu tavır için hepsine teşekkür ediyorum. Beşiktaş-Galatasaray maçında olay çıkmasa belki Fenerbahçe-Galatasaray maçında o kadar tedbirli olunmayabilirdi. Yine de olay çıkmaması özlediğimiz bir tablo" diye konuştu.

ŞİDDETİN PANZEHİRİ SAĞDUYU
Polis ve savcının yetkisiyle sporda şiddeti önlemenin mümkün olmadığını söyleyen Bakan Suat Kılıç, "Kulüp yetkilileri ve futbolcuların sahadaki tavrı belirleyici faktörlerdir. Onlar gerekli önlemleri alırlarsa, soğukkanlı sağduyulu mesajlar verirlerse, tribünde şiddet olayı yaşanmaz. Şiddetin dozu sahadaki gereksiz tavırlar ve dikkatsiz yönetici demeçleriyle artıyor" dedi.

TRABZON'DA DENİZİN DİBİNE İNİLDİ
Bakan Kılıç, Trabzon'da yarın temeli atılacak yeni stadyumla ilgili de bilgiler verdi: "Denizin üzerinde inşa etmesek gelecek sezona yetiştirme sözünü verirdim. Stat inşaası için, Trabzon'da 3 bin tane kazık çaktık. Bu stat yaklaşık 40-50 metre derinliğe kadar inen, kazıklar üzerinde inşa ediliyor. Yani sağlam zemin üzerine çıkabilmesi için, denizin dibindeki sert kaya zemine inilmesi gerekiyordu, bu yüzden süreç uzadı."

STAT İNŞAATLARI NE DURUMDA?
Kılıç, Türkiye'de yapımı süren statlar için de, "Mersin bitti, Afyon yüzde 90 düzeyinde, Malatya yüzde 30 düzeyinde, Sivas'ta kaba inşaat yüzde 20 düzeyinde, Samsun yüzde 15 düzeyinde. Eskişehir, Antalya ve Gaziantep'te statların temelini attık devam ediyor. Bursa'yı Büyükşehir Belediyesi ile beraber yapıyoruz. Kaba inşaatı tamamen bitti, çatı düzeyine geldi. Konya'da kaba inşaat bitmek üzere diyebilirim" diye konuştu.

KILIÇ: KKTC'YE SPORDA YARDIMCI OLMAYA DEVAM
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç dün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ile bir araya geldi. Makamındaki görüşme sonrası konuşan Kılıç, "Devletimizin KKTC'deki protokoller çerçevesindeki faaliyetleri ile gençlik ve spor etkinliklerini gözden geçirdik. Adada futbolun gelişimiyle ilgili destek vermeyi sürdüreceğiz" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Panzehirimiz sağduyu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN