Batalla son kararını açıkladı

'da, kadro dışı bırakılan Arjantinli futbolcu , "Ekonomik olarak herhangi bir sıkıntım olmadı, yalnızca teknik hocayla anlaşmazlığımız oldu. Bana yaptığı hak etmediğim saygısızca davranıştan dolayı buraya geldim, bu açıklamayı yapmak istedim" dedi.

Giriş Tarihi: 25.11.2013 14:59
Kasımpaşa maçı kampına katılmayan, karşılaşmada da forma giymeyen ve kadro dışı bırakılan Batalla, kentteki bir otelde basın toplantısı düzenledi.

Basının karşısına yaşananlara açıklık getirmek için çıktığını, aldığı kararın tamamen "şahsi" olduğunu, yaşanan sorunları Sivasspor maçından önce Başkan Erkan Körüstan'a aktardığını ifade eden Batalla, "Dedikleri gibi 48 saat önce değil, Kasımpaşa maçında oynamak istemediğimi salı günü haber verdim" diye konuştu.

Arjantinli futbolcu, geçen hafta cuma günü babası ve menajerinin Bursa'ya gelerek başkan Erkan Körüstan ile sorunu çözmek üzere görüştüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Kontratım hakkında görüşme oldu. Onlar bana bir ödeme yaptılar ki bu ödeme zaten kontratımda yazan bir rakamdı. Bu yapmış oldukları bana 2 ay gecikmeli olarak ödendi. Hala bana 2 aylık bir ödeme yapmaları gerekiyor. Ben hiçbir zaman ödeme veya maddi yönden herhangi bir sorun ve problem yaşamadım. Kontratımıza bakabilirler ki ben başkanımızın dediği gibi o kadar pahalı bir oyuncu değilim."

"Şunu da açıklamak istiyorum; herhangi bir psikolojik sorunum yok" diyen Batalla, "Olmuş olsaydı bazı başarılara imza atamazdım. Ben hiçbir zaman herhangi bir yanlış şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Ben her zaman burada olmak istedim. Bursa halkına ve taraftarlara açıklamak istiyorum; Türkiye'de Bursapor dışında hiçbir takımda oynamak istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Arjantinli futbolcu, sorunun ekonomik olup olmadığına ilişkin soruya, "Ekonomik olarak herhangi bir sıkıntım olmadı, yalnızca teknik hocayla anlaşmazlığımız oldu. Bana yaptığı hak etmediğim saygısızca davranıştan dolayı buraya geldim. Bu açıklamayı yapmak istedim" yanıtını verdi.

"Net olarak şunu anlamak istiyoruz; Batalla kalmak mı istiyor gitmek mi istiyor?" sorusunu Batalla, şöyle yanıtladı:

"3 ay evvel kontratımı yeniledik, uzattık. Çünkü düşüncemiz 'da kalmaktı. Fakat gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüzün ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum. O açıdan bu kararı aldım. Bunu zamana bırakmamız lazım. Sayın başkanımız, hocayla herhangi bir anlaşma konuşma yapacak olursa, o ortamı düzeltecek, zaman gösterecek onu da..."

Batalla, Christoph Daum'un, "Böyle bir spekülasyon içinde olmayacağım", Erkan Körüstan'ın da "Pablo gelir özür dilerse bizim için değerli bir futbolcu, devam eder" açıklamalarının hatırlatılması üzerine, "Ben, kendilerine karşı özür dileyeceğim bir hata işlemedim. Niçin özür dileyeyim? Kendileri bu düşünceyle devam ederse benim başka söyleyecek sözüm yok" dedi.

"TÜRKİYE'DE GÖZÜMÜ BURSASPOR'DA AÇTIM"

"Batalla'yı 2009'dan beri ilk kez sinirli ve biraz da kırgın görüyoruz. Batalla'yı bu duruma getiren ne? Daum ne yaptı ki takımın kaptanı maça çıkmama kararı aldı?" şeklindeki soru üzerine Batalla, şunları söyledi:

"Sinirli değilim, yalnızca canım yanıyor, üzüntü duyuyorum. Bütün olayım budur. Çünkü bu sorulan sorular ve yaşadıklarım gerçekten içten beni çok üzüyor. Şöyle ki; bazı aldığım haberler nasıl ki ben Türkiye'de başka bir kulüple anlaşma yapmışım veya başka bir kulüple anlaşmaya gideceğim gibi. Bu gibi duyumlar beni içten üzüyor. Çünkü gerçekten ben Türkiye'de Bursaspor ile gözümü açtım. Jübilemi, her şeyimi burada ayarlamıştım. Zaten başka bir kulüple anlaşmam olsa benim kulübümün haberdar olması gerekiyor. Benim kulübümün bana böyle bir teklifle gelmesi gerekiyor."

Batalla, bir gazetecinin, "Daum nasıl kelimeler kullanmış, saygısız derken..." ifadesi üzerine de "Oraları fazla irdelemek, açıklamak istemiyorum. Sizlerin de bildiği gibi soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir, o şekilde konuşmalar geçti. Bu da beni gerçekten çok üzdü. Çünkü ben öyle düşünüyorum; sayın hocamızla ben devam edecek olursam çalışmaya, kesinlikle bu düşüncelerle bir yere varamayacağız. Onun için ben bu düşünceleri sizlere aktarıyorum" diye konuştu.

"PİREYE KIZIP YORGAN YAKMAK''

Bir basın mensubunun, "Türkiye'de 'pireye kızıp yorgan yakmak' diye bir deyim vardır. Taraftar da tüm şehir bu kadar severken Batalla'nın bu kararı almasını yadırgıyor" değerlendirmesi üzerine Batalla, "Ben anlıyorum bu güzel insanların bana karşı beslediği sevgiyi. Ama ben de onlara aynı sevgiyi beslediğim için üzgünüm, söyleyecek söz bulamıyorum. Çünkü ben kontratımda belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmayı düşünüyordum. Benim için de sürpriz oldu, beni hayal kırıklığına uğrattılar" açıklamasını yaptı.

Sezon başında Katar'dan Bursaspor'daki kazancının iki misli bir teklif geldiğini, ancak yeşil-beyazlı camiada çok mutlu olduğu için bu teklifi geri çevirdiğini ifade eden Batalla, kulübün de kendisini satmayı düşünmediğini anlattı.

Batalla, "Bursaspor sana ceza verdi, kadro dışı kaldın, antrenmanlara devam edecek misin?" sorusuna karşılık, "Ceza olayı doğrudur. İsterlerse kontratımı da iptal edebilirler, o sorun değil. Bugünkü şartlarda teknik hocamız olduğu sürece ben maalesef devam edemeyeceğim. Biraz evvel belirttiğim gibi bu teknik hocayla bir yere varamayacağım. Artı başkanımızın bana kullandığı bazı kırıcı kelimeler bu ortama gelmemize neden oldu" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, "Açıklamanızı profesyonellik çerçevesinde doğru bulmadım" değerlendirmesi üzerine Batalla, "Bu kişinin karakterine bağlıdır. Benim gördüğüm kişiler var; hocayla çok iyi anlaşabiliyor, sesleri çıkmıyor. Bu karakteriyle ilgili bir durum" görüşünü iletti.

"DAUM İLE BİRLİKTE OLAMAM"

Batalla, "Daum hafta içinde 'Sorunun ne olduğunu bilmiyorum" açıklaması yaptı. Daum uyarılır, orta yol bulunursa devam eder misin? Yoksa 'Daum'la olmaz' mı diyorsun?" sorusunu şöyle cevapladı:

"Ben şu anda fazla derinlere inmek istemiyorum. Çünkü ben profesyonel bir oyuncu olduğumdan dolayı başkalarına da yol göstermek istemiyorum. Benim kendisiyle anlaşamadığım noktalar var. Olay bundan ibaret. Ama diğer takım arkadaşlarım anlaşabilir. Daum ile birlikte olamam. Ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma imkanım yok artık."

Türkiye'de Bursaspor'dan başka bir kulüpte oynamak istemediğini dile getiren Batalla, şu an için kendisine ulaşan bir teklif olmadığını söyledi.

Arjantinli futbolcu, "Yönetimle görüşecek misin?" sorusu üzerine şu değerlendirmede bulundu:

"Başkanla falan görüşmek istemiyorum. Çünkü basın aracığıyla hakkımda konuştular. Zaten kendileri bu duruma getirdi olayı. Sözleşmem devam ediyor. Belki bir süreçten geçeceğim. Kontratımla ilgili sıkıntılar olacak. Ama başkanın da dediği gibi 'en kötü evimde top oynarım.' Soyunma odasında nasıl konuşulabilir; bunu siz gazeteci olarak 3 aşağı 5 yukarı tahmin edebilirsiniz. Söylediği bir kelime ağrıma gidebilir. Bu beni futbol yaşantım boyunca etkileyebilir. Bunu fazla irdelemek istemiyorum."

"Daum soyunma odasında sana 'Sen iyi bir futbolcusun daha iyi olman gerekiyor' dediğini açıkladı. Daum'un söylediği cümle bu muydu?" sorusu üzerine Batalla, "Hayır ben böyle sözlere alınmam" yanıtını verirken, araya giren menajeri , "Soyunma odasında olan soyunma odasında kalır" ifadelerini kullandı.

NAGUF: "BATALLA, ANTRENMANLARA ÇIKMAYACAK"

Bursaspor ile yollarını ayıran 'nın menajeri Suzan Naguf, Arjantinli futbolcunun antrenmanlara çıkmayacağını söyledi.

Naguf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Batalla'nın verilecek her türlü cezaya razı olduğunu, olayın maddi boyutuyla ilgilenmediğini belirtti.

Batalla'nın bugün düzenlediği basın toplantısı sonrası kendilerini Bursaspor'dan kimsenin aramadığını ifade eden Naguf, "Batalla, antrenmanlara çıkmayacak. Yakında ülkesine gidecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batalla son kararını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN