Giderlerse üzülmem

Beşiktaş Başkanı sezon sonunda sözleşmeleri bitecek Portekizli iki yıldızı için olumsuz konuştu: "Aramızda büyük bir fark var. Devre arasında da, sezon sonunda da alternatiflerimiz hazır. Giderlerse ben üzülmem kendileri üzülür"

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman dün akşam kulüp televizyonunda önemli açıklamalarda bulundu. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Fernandes ve Almedia hakkında yolların ayrılacağı sinyalini veren Orman "Almeida'nın bonservisini 2 milyon Euro'ya alan fon 1-2 sene Türkiye'de oynayacaksın sonra biz seni başka bir yere göndereceğiz" demiş. Almeida kalsa da gitse de biz o fona 2.5 milyon Euro ödeyeceğiz. Almeida ile anlaşmaya çok yaklaşmıştık ancak aradaki farklar bir türlü kapanmadı. Biz bir oyuncuyu ne kadar çok istiyorsak onlar da bizi istemeli'' dedi.

İkisinin de alternatifleri şimdiden hazır
Manuel Fernandes hakkında da benzer şekilde konuşan Fikret Orman "Kalması yönünde arzumuz var. Ama oyuncunun da kendi geleceği. Düşünsün daha sonra görüşmeleri sürdürürüz. Giderlerse üzüleceklerni düşünüyorum. Ben üzülecek değilim. Burada Beşiktaş'ın menfaatlerini düşünüyorum. Ben ikisi için de umutluyum ama devre arasında da sezon sonunda da alternatifleri hazır" ifadesini kullandı.

Sponsor gelirleri uçacak
Orman, ekonomik durumla ilgili olarak ise "Beşiktaş çok problemli bir kulüp. Para sıkıntımız var, böyle olduğu için de yönetici arkadaşlarımızla beraber destek olarak bazı şeyleri oturtmaya çalışıyoruz. 30 ay daha süremiz var 30 ay sonra Beşiktaş tam anlamıyla profesyonel kimliğe bürünecektir. 5 milyon Dolar olan sponsorluk gelirimiz stadın açılışıyla 20 milyon dolara ulaşacak" dedi.

Ağzımı bozmak İstemİyorum!
"Beşiktaş üzerinden fayda sağlayan bazı insanlar var" diyen Orman "Yönetimim altında bu insanlar kulüpte bir varlık gösteremiyorlar ve devamlı yalan uyduruyorlar. Bunlara ağzımı bozmak istemiyorum'' dedi. Orman, transferler için ise "Geçen sene Beşiktaş yedek kulübesi eksikti ve bunun için genç ve yetenekli isimlere yöneldik. Transferde hatalı davrandığımızı düşünmüyorum. Sezon başında planlarımızı UEFA'ya yönelik yaptık. Ancak UEFA'dan men edilince bazı oyuncular forma şansı bulamadı" şeklinde konuştu.

Sezer ve Toraman afedilsin
Fikret Orman kavga ettikleri için kadro dışı bırakılan İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk için, "Çok yatırım yaptık. Ben affedilmelerini isterim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giderlerse üzülmem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN