Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rezil olmayalım

"Mandela sadece kendi vatandaşlarının değil, dünyanın 4 bir yanında özgürlük mücadelesinin simgesi oldu. Drogba ve Eboue'nin sevk edilmeleri doğru değil"

Giriş Tarihi: 10.12.2013
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan TFF'ye eleştiri geldi... Bakan Kılıç, Fethiyesporlu futbolcuların, F.Bahçe ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçına "Yüce Atatürk" tişörtleriyle çıkması, G.Saraylı Drogba ve Eboue'nin Elazığspor maçında formalarının altına giydikleri Mandela tişörtleri için 'izin almadıkları' sebebiyle PFDK'ya sevk edilmelerinin yurt dışında imajı zedeleyeceğine dikkat çekti.

SESSİZ KALAMAYIZ
Kılıç şunları söyledi: "Türkiye'nin Türk futbolunun bu gündemler üzerinden tartışılmasını arzu etmiyoruz. Toplumun ortak değerlerinden biri de Atatürk'ün varlığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu liderliğidir. O ismin ve liderliğinin toplumu ayrıştıracak biçimde tartışılmasına sessiz kalamayız. Eğer spor alanlarında bu gibi davranışların yapılmaması gerekiyorsa TFF kulüpleri önceden bilgilendirmeli ve uyarmalıdır.

MANDELA BİR SİMGE
Diğer yandan Nelson Mandela sadece kendi vatandaşlarının değil, dünyanın dört bir yanındaki her din, ırk, dil ve inanç mensubunun özgürlük mücadelesinde adeta simgesi haline gelmiştir. Afrikalı iki futbolcumuzun Mandela ile ilgili mesajının Türkiye'de ceza konusu yapılmasını da doğrusu Türkiye'nin dışarıdaki imajı ve iki futbolcumuzun dışa vurumu açısından sağlıklı bir tercih olarak değerlendirmiyorum.

YİNE YAPARIM
"Mandela mesajı" nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen Didier Drogba, "Yine olsa yine yaparım" dedi. Sosyal paylaşım sitesi Instagram'daki hesabından "Yine olsa yine yaparım" mesajını yayınlayan Drogba, Nelson Mandela ile olan bir fotoğrafını da paylaştı.

TEKRAR TEŞEKKÜRLER MADİBA
Mandela'yı anmaktan pişman olmadığını dile getiren yıldız futbolcu, "Sizin bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum. Üzgünüm ki, ben bu hareketi tekrar tekrar yapacağım. Politik görüşler yüzünden değil. Bu adam beni, bir ülkeyi, bir kıtayı, dünyayı etkiledi. Tekrar teşekkürler Madiba" ifadelerini kullandı.

UYARI ALACAKLAR
Futbol Federasyonu tarafından izin almadan üstünde slogan bulunan giysilerle maça çıktıkları için Profesyonel Disiplin Kurulu'na sevk edilen Galatasaraylı Drogba ve Eboue ile Fethiyespor'a uyarı cezası geliyor. Fethiye ile G.Saraylı futbolcular Futbol Federasyonu Futbol Ekipman Talimatı'nın 6. maddesinin 3. bendine aykırılık nedeniyle PFDK'ya sevkedilmişti.

ÖZERK TFF'NİN KARARI
Drogba ve Eboue'nin Mandela mesajlı tişörtleri nedeniyle PFDK'ya sevkinin Avrupa ve Afrika basınında da geniş yankı bulması nedeniyle hükümet harekete geçti. Olayın hükümet kararıymış gibi manşetlere taşınması ve Türkiye'nin eleştirilmesi üzerine hükümet yabancı basın için de bir açıklama yaptı ve konunun özerk TFF'nin kararı olduğu belirtildi.

TFF Başkanı Demirören sessizliğini yarın bozuyor
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yarın saat 22.00'de NTVSpor'da %100 futbol programına katılacak. Rıdvan Dilmen ile Güntekin Onay'ın konuğu olacak Demirören'in son yaşanan olaylarla ilgili konuşması da bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rezil olmayalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN