Fenerbahçe'den Hacıosmanoğlu'na tepki

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun medyada yer alan şike ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 14.12.2013 15:36 Güncelleme Tarihi: 14.12.2013 16:16
Fenerbahçe Kulübü Hukuk Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Hacıosmanoğlu'nun demecinin, "sportif ve yönetsel başarısızlıkların örtbas edilmesine yöneliktir" şeklinde geçiştirilebilecek amaç ve nitelikte olmayan açıklamalar olduğu belirtilerek, "Bu açıklamalar; 6222 sayılı yasa hükümleri bir yana, Türk Ceza Kanunu uyarınca da açıkça, yargıyı etkileme suçudur" denildi.

Açıklamada şu ifadeler de yer aldı:

"Henüz kesin hüküm aşamasına ulaşmamış yargılamada, hakim, savcı ve mahkemeyi etkilemek adına bilerek ve sonuçları hesaplanarak yapılmış açıklamalardır. Doğal olarak tartışılıp değerlendirileceği yer spor medyası ya da kulüplerin yönetim odaları değil, mahkeme salonlarıdır ve öyle de olacaktır. Tarafımızdan bu konu ile ilgili yasal takibat derhal yapılacak ve aynı şahıs ile ilgili diğer takibatlarımız gibi hassasiyetle ve dikkatle takip edilecektir. Zira bu sorun artık bir spor sorunu değil, toplumsal ahlak ve yargıya müdahale alışkanlıklarının şiddetle cezalandırılması gerekliliğine yönelik bir sorundur. Bağımsız yargıya müdahale, bağımsızlığa müdahaledir ve buna kimsenin haddi de gücü de yetmez."

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU'NUN AÇIKLAMALARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe'den Hacıosmanoğlu'na tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN