Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katledildik

Giriş Tarihi: 17.12.2013
Hakem hak ve şeref kavramlarını yok edecek bir uygulama gösterdi.
Beşiktaşlı görünenler saman altında su yürütüp kaos ortamı yaratıyor.
MHK Başkanı gözlemci raporu önüne gelmeden neden açıklama yaptı.
Savcıları göreve davet ediyoruz, 101. yılda yediğimiz golü yemeyeceğiz.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 2-1 kaybettikleri Kasımpaşa maçının ardından patladı. Kulüp binasında bir basın toplantısı yapan Orman'ın hedefinde maçın hakemi Barış Şimşek, MHK Başkanı Zekeriya Alp ve TFF vardı. "Biz sadece adalet istiyoruz" diyen Başkan Orman'ın açıklamalarından detaylar şöyle:

BEŞİKTAŞ ÜZERİNE OYUNLAR OYNANIYOR
Etik değerleri her zaman önemseyen, şerefi ile oynayıp hakkıyla kazanan bir kulüp başkanı ve yönetim kurulu olarak karşınızdayım. Kasımpaşa maçının hakemi hak ve şeref kavramlarını tamamen yok edecek bir uygulama göstermiştir. Emeği hiçe sayarak Beşiktaş'ın katledilmesine neden olmuştur. Esas sorun stadımızın bitmesine doğru giderken Beşiktaşlı görünüp de saman altından su yürütenlerin yarattığı kaos ortamıdır.

BİRİLERİ HEP KAOS YAŞAYALIM İSTİYOR
Beşiktaş mali bir krizden çıkmış ve şanlı tarihine yakışacak şekilde harekete geçmiştir. Bu devam ederken, G.Saray maçında ortaya çıkmış ve güvenlik ihlalleri ile alakalı stadımız 4 maç kapatılmıştır. Zaten her maçını deplasmanda oynayan tarafımız taraftarsız oynamaya başlamıştır. Tam sona geldiğimiz zaman Kasımpaşa ile yeniden kaos ortamı yaratıldı.

HAKEM RAPORU HEMEN DEĞİŞTİRİLMİŞTİR
Kasımpaşa maçında hakem kural hatası yapmıştır. Bu kural hatasında hata yaptıktan ve rakip oyuncu elindeki topla bizim oyuncumuzu engelledikten sonra düdük çalmıştır. Hakemin raporunda bunun değiştiği gözlemlenmektedir. Dünyanın her yerinde hakem maçtan çıkar masaj olur yıkanır o gün normal raporunu yazar. Bizim maçımızda ne hikmetse 90 dakika bitmiş hakem raporunu yazmıştır.

ALP, TFF BAŞKANI'NDAN İZİN ALDI MI?
MHK Başkanı (Zekeriya Alp) çıkıyor kanallara hakemin kararının arkasında olduğunu ifade ediyor. Ne olmuştur da MHK Başkanı kendi arkadaşları ile konuşmadan, gözlemci raporu önüne gelmeden, kulübün neden dolayı itiraz ettiğini görmeden açıklama yapmıştır. Bu açıklamayı yaparken TFF Başkanı'ndan izin almış mıdır? Bunların açığa çıkması gerek. Biz kimsenin hakkına tecavüz eden bir takım değiliz.

SAHAYA KEDİ GİRİNCE 5 KİŞİ KOŞUYOR!
Bizim hakkımız yenmiştir. Bütün hakem hocaları bunun bir kural hatası olduğunu söylemiştir. Biz kimseyi etkilemedik. 101. yılda yediğimiz golü bir daha yemeyeceğiz. Beşiktaş üzerine oynanan oyunları engelleyeceğiz. Cumhuriyet Savcıları'nı göreve davet ediyoruz. Sahaya atlayana kimse müdahale etmemiştir. Sahaya kedi girince bile arkasından 5 kişi koşuyor. Burada güvenlik müdahalesi yok. Bizim sahamızın kapanmasının nedeni nedir? Biz G.Saray maçında kimseye müdahale olmadan neden ceza yedik?

KİMSEDEN ÖZEL MUAMELE İSTEMEDİK
Kimse raporu sonradan değiştirerek "İlk gördüğüm anda çaldım" demesin. Artık kimse bunları yemez. Kural hatası yapılmıştır. Esas vahim olan iyi giden Kartalımız'ın her seferinde bir olayla karşılaşmasıdır. Biz kimseden özel bir muamele istemedik. İstediğimiz tek şey adil olmaları, adil karar vermeleri. Maç tekrarlanmalıdır. MHK üyeleri sonradan düzenlenen raporların arkasına sığınmasın. Maç tekrar oynansın. Beşiktaş Kulübü yasal itirazlarını yapacaktır. Adalete olan güvenimiz tamdır. Biz doğrunun ve adaletin peşindeyiz. Görevini yapamayanlar ya görevini bıraksınlar ya da adam gibi görevlerini yapsınlar.

BİZİM SAVAŞMAK GİBİ BİR DERDİMİZ YOK
Bize özel bir karar verilmesini talep etmiyoruz. Asla da böyle bir talepte bulunmadık. Şu andaki geldiğimiz nokta inancımızı kaybettiğimiz noktadır. Eğer bu kural hatası değilse hakem bunu raporuna yazmaz. Bu ek rapor olarak istenir. Ne oldu da bunları yazdı? Nedir bu mesele? Herkes işine bakacak. Su testisi artık çatlamıştır.

İTİRAZDA HÜKMEN İSTİYOR!
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, basın toplantısında maçın yeniden oynanması gerektiğini söyledi ancak yönetimin TFF'ye göndermek için hazırladığı itiraz dilekçesinde hükmen galibiyet isteği var. Kulübün Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Sami Esen'in hazırladığı raporda kural hatasına vurgu yapıldığı ve Beşiktaş'ın hükmen galip sayılmasının istendiği öğrenildi.

DONK'UN POZİSYONU EKRANDA
Beşiktaş Başkanı Orman, Kasımpaşalı Donk'un, Almeida'ya top attığı ve kural hatası olduğunu belirttiği pozisyonu basın toplantısında izlettirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katledildik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN