Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ya hükmen ya tekrar!

Beşiktaş, 2-1 kaybettiği Kasımpaşa maçı için TFF'ye verdiği itriaz dilekçesinde öncelikle hükmen galibiyet istedi. Bunun kabul görmemesi halinde ise karşılaşmanın tekrarlanmasını talep etti

Giriş Tarihi: 19.12.2013
Ve Beşiktaş, Kasımpaşa maçı için TFF'ye itiraz dilekçesini verdi. Dört ana başlık ve 15 maddeye dayandırılan dilekçenin detayları şöyle: "2013-2014 FIFA Oyun Kuralları Kitapçığı'nda 12. Madde topu elle tutma temasını içerir ve elde tutulan bir cisim ile topa müdahaleyi de tanımlar. Elle tutulan şey ne ne olursa olsun artık o bir cisim olur. Donk topu dışarı atabilirdi. Ancak o topu 10 saniyeden fazla elinde tutup, Almeida'nın pozisyonunu bozmak için kötü niyetle kasten kullanıyor. Burada ihlal var. Ceza alanında olması nedeniyle direkt penaltıya hükmedilmeli. Hakem oyun alanındaki iki topu gördüğü anda değil, Donk'un hareketi sonrası müsabakayı durdurmuştur. Bununla ilgili görüntü ve fotoğraflar ekte sunulmuştur."

KIRMIZI KART VE PENALTI VERİLMEDİ
"Kasımpaşalı Donk'a kırmızı kart ve Beşiktaş lehine penaltı verilmesi gerekirken kural hatası yapılmıştır.
Futbolcuya sarı kart gösterilip, oyun hakem atışıyla yeniden başlatılmıştır. TFF Futbol Talimatnamesi'nin 22ğ Bendi'nde "TFF müsabakalar için çıkardığı düzenleme hükümlerinin müsabaka sonucuna etki edecek şekilde ihlal edilmesi" ifadesi vardır. Buna göre öncelikle Kasımpaşa'nın karşılaşmada hükmen yenik sayılmasını talep ediyoruz."

DONK'U ETİK KURULU'NA ŞİKAYET...
Bu
hususlar kabul görmez ise; hakemin kural hatası sonucu rakip maçı 10 kişi ile oynaması gerekirken 11 kişiyle tamamlamıştır. Söz konusu pozisyonda topun Beşiktaş'ta olması, oyuncunun müdahalesi ve verilmeyen penaltı kararı dikkate alındığında, kural hatasının sonuca etki ettiği konusu tartışılmazdır. Bu nedenle karşılaşmanın tekrarını istiyoruz." Bu arada Beşiktaş Kasımpaşalı Donk'u Futbol Federasyonu Etik Kurulu'na şikayet etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ya hükmen ya tekrar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN