Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Terim futbolda yeni bir vizyon oluşturacak"

Eski milli futbolcu ve Avrupa gol kralı Tanju Çolak, "Fatih Terim'in artık kendini Türk futboluna adayıp, kadrosunu getirerek Türkiye'de bir vizyon oluşturacağını düşünüyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 31.12.2013 11:21
Çolak, Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in Türkiye'yi sportif alanda başarılara taşıyan çok farklı özelliklere sahip bir teknik adam olduğunu söyledi.

Terim'in özelliklerini saymaya gerek olmadığını ifade eden Çolak, şöyle konuştu:

"Sevgili Fatih hocamın bundan sonra Türkiye'de kulüp takımı çalıştıracağını düşünmüyorum. Açıkçası çalıştırmamalı da. Fatih Terim'in artık kendini Türk futboluna adayıp, kendi kadrosunu getirerek Türkiye'de bir vizyon oluşturacağını düşünüyorum. Beş yıl öyle veya böyle milli takımın başında kalırsa ki kalmalıdır, çünkü istikrardan yanayım, bu süreçte iki sene, üç sene sonra dünya kupasına, Avrupa kupasına gitmiyorsak bile milli takımın başında kalması faydalı olacaktır. Terim başarısız olsa dahi onun yerine gelecek ismin onun kadar başarılı olacağını tahmin etmiyorum."

- "Türk futbolunu kurtarma operasyonu"

Çolak, Fatih Terim'in Türkiye'deki futbolun her yönüyle dilinden anlayan tecrübeli bir isim olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Türk futbolunu, Türk insanını, duygusallığını, sistemi bilen, sistemde nelerin eksik olduğunu iyi bilen bir teknik adam. O yüzden yararlı olacaktır ama kendisinden tek ricam, Fatih hocamın bu saatten sonra gerçekten milli takıma eğilip, Türk futbolunu kurtarma operasyonu yapması. Bunu yapacak ve başaracaktır."

Tanju Çolak, Fatih Terim'in Türk futbolunun "geleceği" olduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Terim futbolda yeni bir vizyon oluşturacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN