Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasa çıksın, e-bilet olmasın

Giriş Tarihi: 5.1.2014

Yeni Spor Bakanı Kılıç'ı ziyaret eden Kulüpler Birliği'nin en önemli talepleri arasında, kulüpler yasasının bir an önce çıkarılması ve e-bilet uygulamasının gelecek sezona bırakılması var

BAKAN İLE ÖZEL ZİRVE

Gen çlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ı ziyaret eden Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav ile Başkanvekili Mesut Hoşcan, kulüplerin sorunlarını anlattı. Zirvede özellikle e-bilet uygulaması ve kulüpler yasası ile ilgili konular görüşüldü. Tribünlerdeki şiddeti bitireceğine inanılan e-bilet uygulaması için süre isteyen Cavcav, bu uygulamaya yeni sezonla birlikte geçilmesinin kulüpleri rahatlatacağını Kılıç'a aktardı. İlhan Cavcav, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

ZAMANA İHTİYAÇ VAR

E-bilet konusunda geniş bir görüşme yaptık. E-bilet uygulamasının yeni sezona bırakılmasını istedik. Kulüplerimiz henüz buna hazır değil. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Sıkıntılarımızı bundan önceki bakanımıza zaten söylemiştik. Yeni bakanımıza da ağır vergilerin getirdiği yükümlülükleri, ekonomik sıkıntıları arz ettik. Kendileri, konuyu detaylı bir şekilde analiz ettikten sonra bir formül bulunacağını bize ifade etti. Ayrıca statlarda çıkan olayların önüne geçilmesi için neler yapılabileceğini tartıştık.

KULÜPLER YARIN TFF'DE

Kulüpler yasasını da konuştuk. Kanun Nisan'a kadar yapılmazsa her kulüp için 80-100 bin lira civarında bir para cezası kanunen işleyecek. Bu bakımdan kanunun bir an önce çıkması lazım. Ancak uygulamasının yeni sezona bırakılmasını talep ettik. Bu arada kulüpler, yarın İstanbul'da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile bir araya geliyor. Saat 12.00'deki toplantıda, e-bilet uygulaması ile kulüpler yasası masaya yatırılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasa çıksın, e-bilet olmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN