Türkiye'nin en iyi haber sitesi

R10'un faturası

Siyah-beyazlı yönetimin yıllık beş milyon Euro ve maç başı 20 bin Euro teklif ettiği Assis, 6.5 milyon Euro'dan 2 yıllık sözleşme istedi. Ancak istekleri bununla da sınırlı kalmadı...

Giriş Tarihi: 6.1.2014
Beşiktaş ile Assis arasında 4 gün süren pazarlıklarda Beşiktaş, 5 milyon Euro'ya kadar çıktı. Maç başı olarak da 20 bin Euro önerdi. Ancak Assis, "8 milyon Euro'dan düşebileceğimiz kadar düştük. Sezon başına 6.5 milyon Euro'dan iki yıllık sözleşmeye karar verirseniz, görüşürüz" dedi. Ancak Ronaldinho'nun ağabeyinin istekleri bununla da sınırlı kalmadı. İşte Assis'in diğer talepleri:

1-Şampiyonlar
Ligi'ne katılma primi 1 milyon Euro. Aynı oranda da şampiyonluk primi.
2-Yıllık ücretin aylık taksitler halinde ödenmesi.
3-Maaşını iki ay üst üste alamaması durumunda sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkı.
4-Maaş ödemesinde gecikme olursa yüzde 8 faiz.
5-Brezilya'ya yılda 6 kez first class uçuşu. (Gidiş ve dönüş olarak)
6-İstanbul'da kalacağı evin, kullanacağı arabanın kirası ve şoförün maaşı.

SIKINTI YARATAN DÖRT TALEP
Tarafların bu konuların büyük bir bölümü için fikir birliğine vardığı belirtirken, Beşiktaş'ın 4 maddede çekincesi olduğu ifade edildi. 1.'si yıllık ücret arasındaki fark, 2.'si Şampiyonlar Ligi primi, 3.'sü gecikmede faiz ödemesi, 4.'sü ise fesih hakkı.

ORMAN: BENİ BEKLEMESİN
Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, dün ABD'den döndü. Orman'ın dönüş öncesi, İstanbul'da kendisiyle bir araya gelmek isteyen Assis'e "Beni beklemesine gerek yok. İkinci başkanımız Ahmet Nur Çebi'nin yaptığı görüşmeler bizim için yeterlidir. Yönetim kurulu toplantımızda bir karara varırız" mesajını yolladığı ortaya çıktı. Siyah-beyazlı yönetim kurulu bugün toplanacak. Toplantıda Ronaldinho ile yapılan pazarlıkların yanı sıra Tarık Çamdal, Veysel Sarı ve Lescott transferleri masaya yatırılacak. Bazı yöneticilerin yüksek maliyeti nedeniyle Ronaldinho'nun transferine soğuk baktığı ise gelen haberler arasında.

EN ÇOK BEŞİKTAŞ VERİYOR
Roberto de Assis'in Türkiye'deki iş ortağı Ayhan Yeşilbaş, Atletico Mineiro ve Gremio'nun ardından Palmeiras'ın da Ronaldinho'yu istediğini açıkladı. Buna rağmen, hiçbir kulübün Beşiktaş kadar yüksek ücret teklif etmediğini belirten Yeşilbaş, "Ronaldinho, heyecan istiyor, onun için aklı Avrupa'da. Taraflar anlaşırsa Beşiktaş'a seve seve gelir" diye konu

KARAKOLLUK OLDU
Ronaldino'nun Brezilya'da başı derde girdi. Ligin sona ermesinin ardından tatilin keyfini çıkartan 33 yaşındaki futbolcu sahildeki evinde bir parti verdi. Müziğin yüksekliği nedeniyle şikayet edilen Ronaldinho karakolluk oldu. Ancak yasa gereği sadece 100 euro para cezası ödeyip evinde partiyi sürdürdü.

DENTİNHO'DAN KÖTÜ REFERANS
Ronaldinho ve ağabeyi Assis'in Beşiktaş'ın futbolculara yaptığı ödemelerde aksama olup olmadığını devre arasında siyah-beyazlı kulüple yollarını ayıran Dentinho'ya sorduğu ve olumsuz cevap aldığı öğrenildi. Beşiktaş'ın ödemeler konusundaki 8 yıllık geçmişini araştıran Assis'in, karşısına Ferrari ve Del Bosque gibi örnekler çıkınca kulüpten banka garantisi istediği ileri sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
R10'un faturası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN