Türkiye'nin en iyi haber sitesi

UEFA'yı etkilemez

Fenerbahçe, Özel Yetkili Mahkemeler ile ilgili değişikliğin meclisten geçmesini beklerken Avukat Köse, yeniden yargılamanın UEFA'yı etkilemeyeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 7.1.2014
Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin henüz kararını açıklamaması ve Özel Yetkili Mahkemeler ile ilgili Türk Ceza Kanunu'nda yapılacak değişiklik F.Bahçe'nin şike davasındaki geleceğini de yakından ilgilendiriyor. Konuyla ilgili olarak İstanbul Barosu Spor Hukuku Bölüm Başkanı Avukat Alpay Köse, şike davasının yeniden yapılacağını sanmadığını, yeniden yargılama olsa bile bunun UEFA'yı etkilemeyeceğini söyledi. Köse şöyle konuştu:

ANCAK 'DELİLLER SAHTE' DERSE
"Yargıtay şike dosyası konusuyla ilgili bir karar vermedi. Onama kararı verirse bu yasal düzenleme beklenecek. Bozma kararı verirse zaten yeniden yargılama yapılacak. Dava yeniden görülürse ve farklı bir sonuç çıkarsa, TFF açısından değişen bir durum olmaz. Yeniden yargılama yapılsa ve farklı bir karar çıksa bile bunun UEFA'yı etkilemeyeceğini düşünüyorum. Yargıtay'dan delillerin sahteliği hususunda karar çıkarsa UEFA'nın bunu değerlendirmesi gerekecektir."

TAZMİNAT İSTER
Hem F.Bahçe hem de Beşiktaş'ın 3 Temmuz sürecinde hukuk danışmanlığını yapan Avukat Emin Özkurt konuyla ilgili şunları söyledi: "Türkiye Barolar Birliği'nin Başbakan'a önerdiği düzenleme, kesinleşmiş veya dosyası Yargıtay'da bekleyen davaların da yeniden görülmesini kapsıyor. Böylelikle Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanması gündeme gelebilir. Fenerbahçe'nin UEFA müsabakalarına katılması için yeni bir başvuruda bulunma ihtimali aranabilir. Zira UEFA, Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını baz almıştı. UEFA, TFF Tahkim Kurulu'nun verdiği kararı değil, 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını baz almıştı. İki kulüp bu nedenle yeni bir başvuruda bulunup Avrupa kupalarından haksız bir şekilde men edilmiş olduklarını gerekçe gösterip. UEFA'dan tazminat talebinde bulunma hakları doğar kanısındayım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA'yı etkilemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN