Ne kapanması daha UEFA var

Giriş Tarihi: 22.1.2014

TFF yöneticisi Beyazlı, "Yargıtay bizi bağlamıyor, defter kapandı" sözlerine sert çıktı:

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Beyazlı, 3 Temmuz sürecinin hala tartışılmasının sebebinin, TFF kurullarının aldığı kararlar olduğunu söyledi. Beyazlı, "16. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay, UE FA ve CA S aynı belgelerle 'Şike var' diyor. TFF ise kişi ve kurumları ayırıyor. Kişilere şikeye teşebbüsten ceza verip uygulamıyor. Kamuoyu bu çelişkinin ortadan kaldırılmasını istiyor" değerlendirmesini yaptı.

'UYGULA' DİYECEKLER
Federasyon Basın Sözcüsü Mete Düren'in "Yargıtay kararı bizi bağlamıyor. Bizim için defter kapandı" açıklamasına atıfta bulunan Beyazlı, "Bu sözler Sayın Düren'in kendi görüşleridir. Konu kesinlikle kapanmadı. Uluslararası boyutu hala devam ediyor. UE FA, önce kişilerle ilgili kararını verecek. Daha sonra da TFF'ye dönüp, benim kişiler ve kurumlarla ilgili aldığım kararları uygula diyecek" iddiasında bulundu.

İÇİME SİNDİREMİYORUM
Beyazlı sözlerini şöyle sürdürdü: "Diğer kurumların kararları karşısında TFF'nin daha fazla diretmesinin anlamı yok. Adaletin tecellisi için gereken yapılmalıdır. Ben vicdani olarak 3 Temmuz sürecinde sportif açıdan yaşananları hiçbir şekilde içime sindiremiyorum. Çünkü önüme gelen belgelere bakıyorum, 'Şike var, Trabzonspor'a haksızlık yapılıyor' diyor. Azınlıkta kalıyorum ama önemli değil, ben şehrimi (Trabzon'u) düşünüyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne kapanması daha UEFA var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN