Paralel devleti cemaat yönetiyor

"Başbakan 17 Aralık'taki beyanında paralel devlet olduğunu dile getirdi. Türkiye'de paralel devleti, Gülen cemaati yürütüyor. Biz de devletteki paralel kurgunun bir komplosuyla karşı karşıyayız"

Giriş Tarihi: 22.1.2014
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım tatilini geçirdiği Fransa'nın Cannes şehrinde The Wall Street Journal'in ardından dünyaca ünlü haber ajansı Reuters'in de sorularını yanıtladı. Başkan Yıldırım, Türkiye'deki teşvik ve şike ile ilgili olarak mahkemelerde yürütülen davanın siyasi bir dava olduğunu ve siyasi olarak neticelendiğini söyledi. Yargıtay'ın kararı onamasının ardından 26 ay daha hapis yatacak olan Aziz Yıldırım'ın İngiliz haber ajansı Reuters'e yaptığı açıklamalar şöyle:

BU ADAMLAR PARALEL DEVLET ADAMI...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 17 Aralık'taki beyanında paralel devlet olduğunu dile getirdi. Cemaat Türkiye'de bu paralel devleti yönetiyor. Bu savcılar, hakimleri, polisleri hepsini görevden aldılar cemaatçi diye... O zaman bütün bu operasyonları, bizim operasyon da dahil olmak üzere cemaat yapmıştır. Yargıtay kararını veren hakimlerin paralel devletin adamı mı, Türkiye Cumhuriyeti'nin mi adamı olduğuna karar veremiyorum. Bunun aydınlanması için de Adalet Bakanı'nın bir açıklama yapması gerek.

TÜRKİYE'NİN LOKOMOTİFİYİZ
Biz bu kulubün bütün üyeleri, bütün taraftarları Atatürkçüyüz. Bunun dışında da Türkiye'de sporun lokomotifi Fenerbahçe'dir. Aslında beni Ergenekon Davası'nın içine bağlamak istiyorlardı ama bunu baştan yapamadılar. Ellerinde bir belge, delil yoktu. Ergenekon'a bağlayamadıkları için şike davasının içerisine Ergenekon davasında olan bazı kişileri koyarak benim de ona yakın olduğumu söyleyerek yine Ergenekon'a bu kanat üzerinden bağlayacaklardı.

Şike yargılamasında "Paralel Devlet'in rolü ne" sorusunu Yıldırım'ın avukatlarına sorduk:

YASEMİN MERÇİL (F.Bahçe eski yöneticisi ve Aziz Yıldırım'ın avukatı)
İTİRAZLAR SONUÇSUZ KALDI
Yargılamanın hukuka aykırı olduğunu, mahkeme sürecinde yaptığımız itirazlarla zaten belirttik. Verdiğimiz dilekçelerle dinleme kararlarının usülsüz olduğunu, tek başına tapelerin delil olarak kullanılamayacağını defalarca mahkemeye ilettik. Ancak bunlar o dönemde dikkate alınmadı. Ortada bir hukuksuzluk olduğu kesin. Başkan'ın dile getirdiği hukuksuzluk noktası buydu. Bunu hepimiz en baştan beri yaşadık.

KÖKSAL BAYRAKTAR (Aziz Yıldırım'ın avukatı)
AF DEĞİL ADİL YARGILAMA...
3 Temmuz sürecinden bu yana yaşadığımız hukuksuzluklar çok uzun bir konu ve doğal olarak da cevabı çok uzun. Biz hepimiz en başından bu yana aynı şeyi söylüyoruz. Sadece ve sadece hukukun gereğinin yapılmasını istiyoruz. Af değil adil yargılama istiyoruz. Mahkeme sürecinde hukuksuzluklar yaşandı. Ancak ben hiçbir zaman adliyenin üzerinde bir gölge olduğuna inanmak istemiyorum.

CEMAAT ÇEK ELİNİ FENERBAHÇE'DEN
@omerovicinho 25 milyon F.Bahçe taraftarına karşı dalga geçer gibi hareket edemezsiniz, dün Fenerbahçeliysek bugün daha çok F.Bahçeliyiz, bil Cemaat.
@gemici07 Cemaat şimdi de AZİZ YIL DIRIM 'I rehin almak istiyor ama göreceksiniz ne Aziz Yıldırım yıkılacak ne de Fenerbahçe!!!
@Fenerbahcegucu "Fenerbahçe Cemaati" Başkanı yargılanabiliyorsa, başka Cemaat'in başkanları da yargılanabilir.
@exagg Bir zamanlar bilirsiniz, "Cemaat, Fenerbahçe'yi neden ele geçirsin?" diyerek bu iddiayı söyleyenlerle alay ediyorlardı. Gülüyorlardı.
@TekLiderAtaturk Fenerbahçe taraftarı 2011'de, Cemaat Fener'le başa çıkamaz diye bağırırken herkes dalga geçmişti, ne alaka demişti.
@c4kir1971 Cemaat cek elini Fenerbahçe'den, sana büyük gelir Fenerbahçe...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel devleti cemaat yönetiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN