Yapay adalete inanmıyoruz

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu: Şike Davası paralel yargının bir oyunu. Yeniden yargılama istiyoruz

Giriş Tarihi: 22.1.2014
Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Aziz Yıldırım'ın karşılanması öncesi FB Tv'ye çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Şike Davası'nın paralel yargının bir oyunu olduğunu aktaran Uslu'nun dikkat çektiği noktalar:
* Biz bu yapay adalete, paralel adalete inanmıyoruz. Sayın Aziz Yıldırım, zaten af istemiyor, adaletli yargılanma istiyor.
* Başkanımız için 1-2 sene daha ceza söz konusu ancak o kararı duyar duymaz geldi. Gerekirse 'yatarım' diyor.
* Ancak hala bu kararın değişeceğine inanıyorum. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.
* Yeniden yargılama yapılırsa müteşekkir kalırız. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuda girişimde bulunacağına inanıyorum.

'FERMAN VERMİŞLER, KALKTIK GELDİK'
Şike Davası kapsamında aldığı cezalar Yargıtay tarafından onandığını Fransa tatili sırasında öğrenen Aziz Yıldırım, dört gün sonra Türkiye'ye döndü. Binlerce taraftarın Sabiha Gökçen Havaalanı'nda karşıladığı ve bağrına bastığı Yıldırım, otobüsten taraftarlara kısa bir konuşma yaptı: "Hepinizi çok seviyorum, hoş geldiniz. Önümüzde birkaç gün var. Hep beraber konuşup dertlerimizi anlatacağız. Hakkımızda ferman vermişler biz de kalkıp geldik. Kalemimizi kırmışlar. Fenerbahçe son kaledir, yıkılmaz."

'ALLAH ÇARPAR, ÇARPACAK DA'
* Başkanımızı karşılamak için bir organizasyon yapmadık. Binler geliyor kendi aralarında organize ederek. Bu bir hizmetin karşılığıdır, menfaatin değil.
* Kalben beraat etti Aziz Yıldırım. Diğer taraftarların yüzde 95'i de buna inanıyor.
* Hala Aziz Yıldırım'ın tekrar içeri girmeyeceğine inanıyorum. Bu aralar çok Allah'a havale ediyorum insanları...
* Aziz Yıldırım'ın ülkeye gelmeyeceğini söyleyenleri ve onun bu ülke sporuna yaptığı hizmetleri inkar edenleri Allah'a havale ediyorum. Onları Allah çarpar, çarpacak da.

AZİZ YILDIRIM 'IN DUYGUSAL ANLARI
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa'nın Cannes şehrinde yaptığı tatilden eşi Gonca ve kızı Yaz Yıldırım ile birlikte döndü. Özel bir uçakla gelen ve 21.15'te Sabiha Gökçen Havaalanı'na inen Yıldırım'ı Fenerbahçe teknik heyeti ile futbolcuların yanı sıra amatör branşlardaki sporcular, yönetim-kongre üyeleri ve eski yöneticilerden Nihat Özdemir ile Murat Özaydınlı karşıladı. Yıldırım, uçaktan indikten sonra bekleme salonunda bulunan sporcular ile kucaklaşırken, bir ara gözyaşlarını tutamadı.

İZDİHAM YAŞANDI
F.Bahçe taraftarı, Aziz Yıldırım'ı, "Dik dur, eğilme" tezahüratları ile karşıladı. Yıldırım ve yönetici arkadaşları, sevgi gösterileri ve izdiham nedeniyle havaalanı çıkışında uzun süre Fenerbahçe otobüsüne ulaşmak için çaba sarf etti. Aziz Yıldırım'ın kısa konuşma sonrası ise kafile Bağdat Caddesi'ne doğru yola çıktı. Kulüp binasına çok geç saatlerde ulaşılırken, yönetim kurulu toplantısı sabah saatlerinde sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapay adalete inanmıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN